Maski teatralne Grafika - sztuki teatralne, dekoracje teatralne stockowe  wektory i ilustracje | Depositphotos

Teatr  proponuje udział w spektaklu on-line
na platformie
www.vod.teatrpolski.pl.

28.01.2021 r.

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza do zapoznania się z informacją na temat spektakli, które dedykowane są uczniom, nauczycielom, pedagogom oraz animatorom kultury.

Aby umożliwić dostęp do spektaklu dla całej grupy/szkoły, przygotowano rozwiązanie, które pozwoli obejrzeć spektakl w ciągu 7 dni.

Wśród spektakli, które TP w Bydgoszczy zaprezentuje w najbliższym czasie na teatralnej platformie VOD, znalazły się:

,,Balladyna. Wojna wewnętrzna" w reż. Justyny Łagowskiej - muzyczna adaptacja „Balladyny” Juliusza Słowackiego,

,,Mur" w reż. Justyny Sobczyk -  spektakl poświęcony życiu wokół muru berlińskiego.

Do każdego z zaprezentowanych spektakli przygotowano zeszyty metodyczne oraz materiały pomocnicze, które będą udostępnione wraz ze spektaklem.

Jeśli szkoła będzie  zainteresowana uzyskaniem dostępu do wybranego tytułu, należy wysłać wiadomość zwrotną w celu otrzymania  z TP oferty ze wszystkimi  szczegółami.

Do zobaczenia w Teatrze ONLINE!

Aleksandra Rzęska
specjalista ds, promocji i sprzedaży
Teatr Polski w Bydgoszczy
tel. 52 33 840, +48 600 162 271
www.teatrpolski.pl
NIP 544 10 00 818

Komediowa Tragiczna I Komiczki Masek Ikona Ilustracja Wektor - Ilustracja  złożonej z tragiczna, komediowa: 79568804  Zapowiedzi spektakli online...

,,Mur" - reż. Justyna Sobczyk
To próba refleksji nad procesami odnalezionymi w prywatnych historiach ludzi, którzy bezpośrednio lub pośrednio dotknęli muru berlińskiego. To również obraz ukazujący świadectwa zarówno odwagi i brawury, jak i zwątpienia i beznadziei, które na zmianę towarzyszyły bohaterom tej opowieści. Mur w tej historii przeobrazi się w scenę dla różnych zachowań, przejmie rolę performera  wpływającego na los jednostki, by na końcu stać się milczącym tłem dla życia realnych osób.

Spektakl „Mur” w reż. Justyny Sobczyk został doceniony przez młodzież. Wyróżnienie Jury Młodzieżowego XXIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ  dla spektaklu „Mur” w reżyserii Justyny Sobczyk z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, który w przystępny dla młodzieży sposób opowiada o Murze Berlińskim, różnicach kulturowych i zdrowiu psychicznym.

Terminy:

5.02 – g.19.00 – pokaz online (nagranie dostępne przez 24 godziny),

6.02 – g.19.00 – pokaz online (nagranie dostępne przez 24 godziny),

DLA SZKÓŁ:

→ link ze spektaklem dostępny od 6.02 do 13.02. 2021 r.

,,Balladyna. Wojna wewnętrzna" - reż. Justyna Łagowska
Justyna Łagowska podejmuje się realizacji, mającego niemal dwieście lat, dramatu Juliusza Słowackiego w zupełnie nowej formie. Muzyczna konwencja spektaklu nadaje klasycznemu tekstowi niezwykłą dynamikę, a nielinearna narracja pozwala na dogłębną reinterpretację zdarzeń znad Gopła.

Terminy:

12.02 – g.19.00 – pokaz online (nagranie dostępne przez 24 godziny),

13.02 – g.19.00 – pokaz online (nagranie dostępne przez 24 godziny),

DLA SZKÓŁ:

→ link ze spektaklem dostępny od 13.02 do 20.02.2021 r.

Źródło: Sekretariat ZS nr 2
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental