PrzekazanieKamerDoSzkol2020 3

Nowy sprzęt TIK dla uczniów
 szkół ponadpodstawowych

29.10. 2020 r.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Włoszczowskiego: Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Wicestarosta Włoszczowski Łukasz Karpiński i Członek Zarządu Rafał Pacanowski przekazali dyrektorom włoszczowskich szkół ponadpodstawowych zestawy kamer internetowych.

W związku z koniecznością zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, niezbędne stało się wprowadzenie rozwiązań umożliwiających szkołom działanie w zmienionych warunkach organizacyjnych, a także pracę z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jak pokazały wiosenne doświadczenia w tym zakresie to trudne wyzwanie nie tylko organizacyjne, ale i techniczne. Stąd też pojawiła się potrzeba doposażenia placówek w narzędzia pozwalające na jak najbardziej efektywne kształcenie naszych uczniów w trudnym czasie nasilającej się pandemii.

Nowy sprzęt otrzymały placówki: Zespół Szkół  nr 3 im S. Staszica, Zespół Szkół nr 2 im. Hetmana S. Czarnieckiego oraz I Liceum Ogólnokształcące we Włoszczowie.

Wartość przekazanego sprzętu to 20 610,40 zł.

Zakup został dofinansowany z kosztów pośrednich projektu pn. „Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego”, który jest współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020”. Oś Priorytetowa 9 Wyłączenie społeczne i walka z ubóstwem Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych Poddziałanie 9.2.3 Rozwój wysokiej jakości usług zdrowotnych.

PrzekazanieKamerDoSzkol2020 1

PrzekazanieKamerDoSzkol2020 4