Konkurs dla młodzieży szkolnej, 14-17 lat...

17.10.2020 r.

Katedra UNESCO im. Janusza Korczaka ogłasza konkurs „Jak to jest być mną?” na najlepszy esej biograficzny dla osób w wieku 14-17 lat. Konkurs jest okazją dla młodych ludzi na zaprezentowanie zdolności, kreatywności, warsztatu pisarskiego, ale też na odkrycie siebie, refleksję nad swoim miejscem w świecie rówieśników i dorosłych.

Tematyka prac:

1. „Jak to jest być nastolatkiem w ….?" (w miejsce kropek można wpisać w mojej rodzinnej miejscowości lub w mieście, na wsi) Interesuje nas jak to jest w szkole, w sieci, w domu, w okolicy, w komunikacji, w sklepie, u lekarza, na spacerze, w relacjach towarzyskich itp.

2. „Jak mi było w…." (w miejsce kropek można wpisać w mojej rodzinnej miejscowości lub w mieście, na wsi) podczas pandemii i lekcji online? Interesuje nas jak to było w sieci, w szkole, w domu, w okolicy itp. czy szkoła online była w jakiś sposób atrakcyjna, czy też nie.

Kryteria:
By wzią udział w konkursie praca musi być na temat 1 lub 2.Ocenie podlegać będą:
1. Prezentacja sytuacji
2. Interesujący styl
3. Walory językowe i jakość.

Nie  przewiduje  się  ograniczeń  redakcyjnych  dot.   długości   tekstu,   ani     jego

formatowania.   Prosimy jednak by prace przesłać w formacie WORD lub Rich Text

albo wklejone w treści maila. Prosimy nie zapomnieć o załączeniu danych kontaktowych: imienia i nazwiska, wieku, nazwy szkoły i miejscowości.

Prace przesyłać należy do końca grudnia 2020 r., na adres poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w tytule „KONKURS 2020”.

Najlepsza praca w języku polskim lub w języku angielskim zostanie nagrodzona atrakcyjną nagrodą rzeczową, miejsce drugie i trzecie dyplomem laureata.

Prace oceniać będzie niezależne jury, a po zanonimizowaniu zostaną one wykorzystane w badaniach naukowych poświęconych partycypacji młodzieży.

Autorzy zgłoszonych do konkursu prac, niezależnie od tego, czy zostaną one nagrodzone, otrzymają certyfikaty udziału w konkursie (wystawione przez Katedrę UNESCO im. Janusza Korczaka, działającą w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie).

Więcej informacji na stronie:

pdf                    pdf

Janusz Korczak                          Janusz Korczak o człowieku