5„W klasie IV TG, styczeń 2017, kwalifikacja B.36 - 100 % uzyskało 4. uczniów, a najniższy wynik to 90 - 92 %...”  Od początku istnienia tego kierunku uczniowie i nauczyciele utrzymają stały, bardzo wysoki poziom efektywności potwierdzany wynikami  bliskimi 100 % w kolejnych klasach, jak i na koniec edukacji...

 

1

                                                                                                     Ola Pianka i Mateusz Kowalski,  kl. I TG;                                                                           pomiary i obliczenia podczas   zajęć w terenie otwartym

           2

  Dlaczego warto postawić na edukację w „Geodezji” ?

Szanowny Rodzicu, Młody Człowieku - garść istotnych faktów

dla Ciebie...

To, co najważniejsze z punktu widzenia chęci kontynuowania dalszej edukacji po gimnazjum w technikum geodezyjnym przybliży nam pani mgr inż.  Monika Maziarska, która razem z panią mgr inż. Elżbietą Walczak-Miszczak stanowi zespół nauczycieli zawodu w TG, uczących  w roku szkolnym 2016/2017  ogółem 43. uczennic i uczniów, w klasach I-IV.

3 Zacznijmy od egzaminów zawodowych, zdawalność bliska 100 %...

 

Pani Maziarska podaje, że

- Od początku istnienia kierunku „Geodezja" w ZSP Nr 2 spośród wszystkich 78  zdających absolwentów zdało egzamin zawodowy  i uzyskało kwalifikacje w zawodzie technik geodeta  - 76 osób.

- W bieżącym roku szkolnym,  w sesji zimowej egzaminów uczniowie klas maturalnych (10 uczniów) zdawali kwalifikację B.36 i osiągnęli: wszyscy 100 %,  zdali pisemny, a część praktyczną 4. uczniów zaliczyło na 100 %, pozostali też bardzo wysoko, nie mniej niż 90 %. Na takie wyniki zaprocentowała bardzo solidna realizacja podstawy programowej i  nacisk na wykorzystywanie w uczeniu szeregu metod i form, środków pracy  wspierających wyrobienie u młodzieży umiejętności zawodowych: teoretycznych i praktycznych. Także regularne organizowanie dla uczniów egzaminów próbnych. Brawo!

Dodajmy, że w rankingu Technika wg „PERSPEKTYW" nasze TG również uzyskuje co roku bardzo wysokie miejsce dla Technikum Nr 1 i całego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2  im. Hetmana Stefana Czarnieckiego.

 

Prosimy otwórz, sprawdź, porównaj...

http://www.zsp2wloszczowa.pl/nasze-osignicia/1507-maturzystow-ostatnie-egzaminy-zawodowe-w-technikum-nr-1   2016 r.

http://www.zsp2wloszczowa.pl/nasze-osignicia/1428-warto-wybra-czarnieckiego-czyli-wysokie-miejsca-w-rankingu    2015 r.

4TG - nasze możliwości to podstawa...

 

Zdecydowanie atutem jest stała organizacja zajęć praktycznych w terenie otwartym - mamy takie możliwości w najbliższym otoczeniu, na terenie placówki, boiska, placu manewrowym, terenie przyszkolnym, a  zimową porą ćwiczenia w niedużej grupie na tzw. „małej sali" przystosowanej do tego typu zajęć lekcyjnych - z pomiarami, obliczeniami.

-  No i dochodzi do tego baza dydaktyczna. Uczniowie mają do swojej dyspozycji skomputeryzowaną pracownię geodezji ze specjalistycznym oprogramowaniem,  nowy zawodowy sprzęt, zawodowe czasopisma w prenumeracie, własne zaplecze solidnie i profesjonalnie urządzone. Czują się gospodarzami, podmiotem, od których wymagamy przestrzegania ustalonych reguł współpracy podkreśla pani Maziarska.

 5

Uczniowie klasy I TG z niwelatorami w terenie

 6

7

8

Klasa II TG na zajęciach lekcyjnych w pracowni geodezji

9 10

                              W całym cyklu kształcenia TG intensywna uwaga skierowana na zajęcia praktyczne,  w tym otwarte, terenowe i egz. zawodowe próbne -  ,, W poniedziałek, tj. 05.06. 2017 r.,  od czwartej do ósmej godziny lekcyjnej uczniowie 2 TG piszą na hali PCKR próbny egzamin zawodowy. Nauczycieli uczących w tym czasie na hali PCKR proszę o zorganizowanie zajęć poza halą. Dziękuję. " / z informacją nauczyciel zawodu, pani E. Walczak-Miszczak.

11  Ale to jeszcze nie wszystko…

 

W roku 2016/2017 we wszystkich czterech klasach „TeGie” było 43 uczniów.Są lub niedawno byli wśród nich: stypendystki Prezesa Rady Ministrów, Starosty Powiatu Włoszczowskiego, nagradzani rozmaitymi nagrodami, laureatka finału centralnego jednej z olimpiad, inni olimpijczycy, aktywiści społeczni, wolontariusze. Trzeba przyznać, że są  bardzo, bardzo  aktywni w życiu szkoły, swoich klas! Wśród nich inicjatorzy, liderzy środowiska uczniowskiego całej szkoły?  ZDECYDOWANIE TAK!  Otwarci na nowe wyzwania i formy edukacji, potrzeby społeczności „Czarnieckiego”, chętni do pracy koncepcyjnej i fizycznej na rzecz swojej szkoły, czyli siebie samych – z nimi na czele reorganizacja architektoniczna korytarzy szkolnych, z ich udziałem wycieczki zawodowe, wycieczki ogólnorozwojowe, wyjścia i wypady integracyjne, różnego  rodzaju olimpiady czy konkursy wiedzy przedmiotowej, sprawności zawodowej, indywidualnych pasji i prywatnych zainteresowań, w ramach realizowanych projektów i programów zawodowe praktyki w Polsce i poza granicami kraju. Wymienimy tutaj tylko kilka przykładów, ot chociażby – wycieczki do Wydziału Ksiąg Wieczystych w  Sądzie Rejonowym, Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Włoszczowa, na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory,  Podzamcze Chęcińskie, na Politechnikę Świętokrzyską, gdzie  zajęcia  i wykłady na  Wydziale Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, do Krakowa, Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego,  Muzeum Podziemi Krakowa, Kopalnia ,,GUIDO” Zabrze, w Bieszczady, Zapora Solińska (ub. rok szkolny), wyjazdy na spektakle teatralne – tegoroczny wieczór w krakowskiej „Bagateli”, zorganizowanie Konkursu Geodezyjno-Geograficznego dla gimnazjalistów powiatu włoszczowskiego (kl. II i III TG), udział w etapie ogólnopolskim Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Lublinie (III TG) etc…

Warto nadmienić, że w lipcu 2017 grupa sześciorga młodych geodetów wyjeżdża na praktykę do Niemiec  w ramach ,,ERASMUS +” ; inni na terenie Polski, m. in. we Wrocławiu.

 

12

Geodeci – są aktywni, kreatywni,  ciekawi, pracowici, bezpośredni i żywiołowi

13 1415 1617 18 19 20 

 

 

21 

Info i foto, czyli wszystko, co naj o TG znajdziesz także i tutaj…

 

http://www.zsp2wloszczowa.pl/tech-geodezyjne

http://www.zsp2wloszczowa.pl/nasze-osignicia/1567-uczennica-czarnieckiego-laureatk-ogolnopolskiej-olimpiady-wiedzy-i-umiejtnoci-rolniczych

22Po efektach ich poznacie…

 

- Nasi absolwenci z powodzeniem studiują na kierunkach ścisłych, technicznych, wyuczonej w technikum geodezji. Podam  tylko parę przykładów, a mianowicie: na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie jest 4. naszych uczniów na Geodezji i Kartografii – na II roku jedna osoba, na I roku trzy osoby. Na Politechnice Świętokrzyskiej studiuje razem 5. osób,  na I i II roku. Ostatnio byli u nas dwaj absolwenci – Damian Lubiński i Paweł Siekanka, studenci II roku Geodezji z UR  Krakowie. Na tym bliskim spotkaniu z obecnymi rocznikami TG, połączonym z żywą pogadanką przybliżali młodszym klasom charakter studiów, specyfikę kierunku, na co trzeba zwracać szczególną uwagę. Uczulali na … naukę matematyki! – podsumowuje pani Monika.

23

 

24

Nauczyciel geodeta, pani mgr inż. Monika Maziarska podczas lekcji w klasie III TG;

maj 2017 r.

 

 

Dołączysz do Nich…?

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania nutka  DM    

 

Źródło: info i foto pani Monika Maziarska, info pani Elżbieta Walczak-Miszczak, Wiktoria Bąk, Sylwia Grabiec, kl. I TG, foto Lidia Jurek - zdjęcia z zajęć lekcyjnych, prac przy modernizacji  oraz szkolnego show Powitanie Wiosny  - 2017.

Redakcja: Lidia Jurek i Monika Kaczmarska