social

Muzeum Sportu i Turystyki.
,,Będę tam zaglądał i udostępniał uczniom na zajęciach.
Myślę, że warto."

19.11.2020 r.

Nauka zdalna to czas, który wymaga od każdej strony: nauczycieli i uczniów niezwykłej mobilizacji i współpracy. Jednym z większych wyzwań tej formy edukacji okazała się organizacja zajęć wychowania fizycznego  w warunkach domowych

W ramach dzielenia się warsztatem dydaktycznym i  informacyjnym nauczyciela  pan Sławomir Kaczmarski zwraca uwagę, że warto potraktować to jako wyzwanie i organizowane lekcje wuefu wzbogacać, wprowadzając  do nich dodatkowe pomysły, na które każdy pasjonat sportu natknąć się  możne w Internecie -

- Właśnie oglądam lekcje online z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Zawsze coś nowego, urozmaicenie oferty dla młodzieży. Są tam propozycje ciekawych lekcji.  Moją uwagę zwróciły takie, jak: Fizyka w sporcie, Medale olimpijskie, Węzły żeglarskie, W krainie pięciu kółek olimpijskich i sporo innych.

- Do tego świetne wystawy online: ,,Z kortów na barykady" - wystawa poświęcona 65.  rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,  ,,Złota Halina" - wystawa z okazji 90.  rocznicy zdobycia pierwszego polskiego złotego medalu na igrzyskach olimpijskich.

- Oprócz tego ciekawostki takie, jak cykl ,,Domowe Muzeum Sport"  gdzie pokazane są zbiory pasjonatów sportu. I wiele innych atrakcji. Będę tam zaglądał i...

W klasie II policyjno/pożarniczo/ratowniczej LO uczniowie  będą ćwiczyć wiązanie węzła ratowniczego  (doskonalenie pływania i elementów ratownictwa).

Ewolucja roweru na podstawie zbiorów w Muzeum Sportu i Turystyki w  Warszawie - Gazeta Żoliborza  https://www.muzeumsportu.waw.pl/

Źródło: info pan Sławomir Kaczmarski
Redakcja: