IMG 0707

Ćwiczenia odbywały się na zbiorniku wodnym Klekot koło Włoszczowy przy temp. - 4 *C i temp. wody 5 *C...

IMG 0729

11.01. 2018r., w piątek grupa 14. uczniów z klasy I policyjno/pożarniczo/ratowniczej LO swoje zajęcia lekcyjne z wychowania fizycznego odbywała nad zbiornikiem wodnym Klekot w pobliżu Włoszczowy - obserwując ćwiczenia z ratownictwa w wykonaniu strażaków PSP we Włoszczowie.

Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu profesjonalnego sposobu ratowania osób, pod którymi załamał się lód.

- Strażacy pokazali nam, w jaki sposób można wydostać się z wody o własnych siłach. Całość zajęć uzupełniło także szkolenie z zasad alarmowania straży o różnych wydarzeniach losowych - przekazuje pan Sławomir Kaczmarski, wychowawca klasy, odpowiedzialny za opiekę nad uczniami na  lekcji zorganizowanej - we współpracy z PSP -  przez pana Marcina Drążyka.

Dziękujemy mł. bryg. Tomaszowi Szymańskiemu, naczelnikowi Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego z KP PSP we Włoszczowie za przekazanie nam zdjęć.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/20190124abz5

Źródło: info pan Sławomir Kaczmarski, foto pan Tomasz Szymański, Anna Bauer, kl. I PPR/SM
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental