medycyna__2_

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

KLASA  BIOMEDYCZNA

Wybierz klasę biomedyczną, gdy...

Ø  Interesuje Cię świat przyrody,

Ø  Chcesz zgłębić tajemnice ludzkiego ciała,

Ø  Chcesz poznać wybrane zagadnienia z biotechnologii oraz istotę przemian, jakim podlegają substancje w naszym otoczeniu

Kształcenie przyrodnicze od wielu lat jest mocną stroną naszego liceum.

Corocznie rekrutujemy klasę z wiodącymi przedmiotami biologia i chemia, której zapewniamy bogatą ofertę edukacyjną.

Przedmioty rozszerzone: od I klasy: biologia i chemia, od klasy II: dodatkowo jeden przedmiot.

Przedmioty uzupełniające: fizjoterapia, język migowy.

Na lekcjach biologii nowatorskie metody i formy pracy z wykorzystaniem technologii komputerowej i informacyjnej,  projekty edukacyjne, zajęcia laboratoryjne, planowanie i wykonywanie doświadczeń nauczą Cię logicznego i twórczego myślenia.

Na lekcjach chemii wdrażanie wiedzy teoretycznej wspomagane jest pokazami doświadczeń chemicznych oraz samodzielnym wykonywaniem części doświadczeń przez uczniów.

W klasach biomedycznych prowadzone są także dodatkowe ćwiczenia z chemii i biologii w oparciu o autorskie programy naszych nauczycieli.

Chętni uczniowie biorą udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych: Olimpiadzie Biologicznej, Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, Konkursie Chemicznym, osiągając liczne sukcesy.

Znalezione obrazy dla zapytania biomedyczny

Uczniowie klas biomedycznych  corocznie  uczestniczą w  warsztatach  naukowych i wykładach:

l  na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego,

l   w  Muzeum Anatomii Collegium Medicum,

l   w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczniowie klas biomedycznych skutecznie zdają egzamin dojrzałości z biologii i chemii, uzyskując wyniki wyższe od średniej w powiedzie czy województwie, co umożliwia im podjęcie studiów na kierunkach przyrodniczych i medycznych.

Nasi nauczyciele biologii i chemii jako jedyni w liceach we Włoszczowieczynnymi egzaminatorami OKE - corocznie sprawdzając arkusze maturalne wiedzą, na co zwracać uwagę podczas nauczania swoich przedmiotów tak, by uczniowie osiągali bardzo wysokie wyniki na maturach!

Profil biomedyczny daje Ci wiele możliwości,
przygotuje do podjęcia studiów  wyższych na takich kierunkach, jak:

• medycyna, farmacja, stomatologia,
  • biologia, chemia, biotechnologia,
  • zdrowie publiczne, ratownictwo medyczne,
  • weterynaria, leśnictwo,
  • pielęgniarstwo, fizjoterapia,
  • a nawet psychologia.

mg1

Zaprasza!

Źródło: folder opracowała Olga Kultys                                                                                                               Redakcja: Lidia Jurek i Monika Kaczmarska

Aktualizacja: 09.05.2019