KLASA JĘZYKOWA

CHARAKTERYSTYKA KIERUNKU:

Twoją pasją są języki obce? Chcesz się ich uczyć w zakresie rozszerzonym? Marzysz o studiowaniu np. filologii angielskiej, germańskiej, iberystyki czy europeistyki? Lubisz podróżować i nawiązywać nowe przyjaźnie? Ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!  Dlaczego w naszej szkole?

• Ponieważ proponujemy Ci nowoczesne i efektywne metody nauczania,
  • Będziesz uczestniczył w atrakcyjnych lekcjach z wykorzystaniem TIK,
  • Na zajęciach języka obcego kładziemy nacisk na konwersację,
  • Dobrze przygotujemy Cię do matury,
  • Proponujemy zajęcia z młodą, kreatywną i profesjonalną kadrą w przyjaznej atmosferze,
  • Mamy dobrze wyposażone i ładnie zaaranżowane sale językowe, w których będziesz czuł się jak w domu.

ZDOBYWANE UMIEJĘTNOŚCI:

- Znajomość języków obcych - języka angielskiego na poziomie B2/C1, czyli „must-have” na liście cech pracownika idealnego oraz podstawa dobrego CV;

- Umiejętności językowe w stopniu pozwalającym na biegłe używanie języka angielskiego w różnych kontekstach zawodowych i dziedzinach naukowych oraz języka hiszpańskiego, języka rosyjskiego lub języka niemieckiego w stopniu zaawansowanym.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE:
Język angielski;
Geografia lub wiedza o społeczeństwie;
Możliwość rozszerzenia drugiego języka z: język rosyjski, język hiszpański, język niemiecki.
Dodatkowo: usługi turystyczne, fotografia w turystyce.

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA:

Filologia angielska, niemiecka, iberystyka (specjalność nauczycielska lub biznesowa);
Europeistyka;
Turystyka i rekreacja;
Lingwistyka;
Administracja.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA:

Tłumacz języków obcych;
Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych;

Przewodnik;
Lektor języka obcego;
Nauczyciel w szkole podstawowej, ponadpodstawowej;
Pracownik biura podróży;
Pracownik w zagranicznej firmie lub korporacji.

CZYM MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ:

Podczas nauki wykorzystujemy nowoczesne technologie multimedialne - oglądamy filmy w wersji oryginalnej, uczymy się poprzez zabawę.

Bierzemy udział w realizacji projektów edukacyjnych w kraju i za granicą. Przygotowujemy uczniów do udziału w olimpiadach językowych oraz szkolnych i międzyszkolnych konkursach.

Organizujemy i bierzemy udział w corocznym Dniu Międzynarodowym i Dniu Języków Obcych.

Dla uczniów zdolnych, jak i tych mających trudności w nauce organizujemy zajęcia dodatkowe tzw. ,,kółka zainteresowań". Często zapraszamy na zajęcia native speakerów oraz organizujemy wycieczki  zagraniczne.

Zapraszamy do obejrzenia filmów, które powstały we współpracy uczniów i nauczycieli języków obcych!