Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Leszczynach - Strona ... Pedagog    szkolny     pani    Małgorzata   Pytlarz     przekazuje     informację       o   nr telefonów wsparcia terapeutycznego   w czasie   epidemii   koronawirusa...

 

                                                           Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii koronawirusa – gdzie ...

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Leszczynach - Strona ...

5...

Lęk, niekontrolowane emocje czy konflikty rodzinne – z takimi sytuacjami mamy do czynienia w okresie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Jak sobie z nimi poradzić? Jak nie poddać się lękowi i nie dać się obezwładnić stresowi? O skutecznych i sprawdzonych sposobach na odnalezienie się w nowej rzeczywistości opowiada psycholog i psychoterapeuta, w cyklu internetowych podcastów. 

3

#Zostańwdomu

 

Utrzymanie kwarantanny ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania epidemii koronawirusa. Jednak przebywanie w izolacji na pewno ma wpływ na Twoją psychikę. Co zrobić, jeśli dopadają Cię lęki, gdy boisz się o przyszłość swojej rodziny, gdy przebywanie w czterech ścianach wywołuje napięcia i konflikty?

 

W trudnym czasie kwarantanny szczególnie potrzebujesz wsparcia psychologicznego? Dlatego przygotowaliśmy serię internetowych podcastów.

 

– Cykl 10 minutowych podcastów zrealizowaliśmy wspólnie z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, szefową fundacji StomaLife, która specjalizuje się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów i chorób przewlekłych – rekomenduje Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Pierwszy z serii 10 bezpłatnych podcastów można oglądać od  31.03.2020 r. Patronat honorowy nad cyklem objęła Telewizja Polska.

Wszystkie opublikowane na kanale YouTube – Akademia NFZ.

Zobacz więcej info

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/jak-poradzic-sobie-w-czasie-epidemii-koronawirusa-skorzystaj-ze-wsparcia-psychologicznego,396.html

Regularne ćwiczenia i całodobowa infolinia

Wsparcie psychologiczne to nie jedyne działanie Narodowego Funduszu Zdrowia, które ma pomóc nam w odnalezieniu się w dobie koronawirusa.

 

W marcu wspólnie w Telewizją Polską zachęcano do porannej gimnastyki. Podczas porannego pasma „Pytania na śniadanie”, razem z trenerkami Exercise is Medicine, pokazywano proste ćwiczenia, które pozwalały na zachowanie dobrej kondycji.  Poszukaj na -  https://vod.tvp.pl/

Dłuższe zestawy ćwiczeń, np. zajęcia rozciągające, relaksujące i na zdrowy kręgosłup, można obejrzeć na kanale YouTube – Akademia NFZ.

 

Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 190 590:

 

  • dowiesz się, co zrobić gdy podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem
  • sprawdzisz numer do poradni POZ, które udzielają teleporad
  • konsultacji podpowiedzą Ci, jak zachować się w czasie kwarantanny.

 

Od 27.03.2020 r. działa też specjalny, całodobowy numer Telefonicznej Informacji Pacjenta, dla osób dzwoniących z zagranicy: (+48) 22 125 66 00.

 

 

 

 

Źródło: pani Malgorzata Pytlarz, NFZ
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental