W dn. 07. 03. 2009 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Kielcach odbył się etap finałowy II Świętokrzyskich Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w SUDOKU – Kielce 2008/2009.

Organizatorem ww. Mistrzostw było VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny nad mistrzostwami sprawowała redakcja „Echa Dnia”.

W sobotnich zmaganiach wzięło udział 31 zawodników z 14 szkół ponadgimnazjalnych, z terenu całego województwa. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej.

Powiat włoszczowski w kategorii zespołowej reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Anna Benben z klasy II b LO, Katarzyna Prymas z klasy II d LO i Anna Wędzicka

z klasy II a LO.

Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce, uzyskując tym samym tytuł I Wicemistrza Sudoku w województwie świętokrzyskim w kategorii zespołowej.

Zespołowe krzyżówki były bardzo trudne, ale naszym dziewczętom wystarczyło niewiele ponad 30 minut, żeby je rozwiązać (lepsze od nich okazały się tylko reprezentantki II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach).

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody ufundowane przez VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Kielcach oraz kieleckie Kuratorium Oświaty, a także upominki od „Echa Dnia”.

Nasze dziewczęta otrzymały odtwarzacze MP3 oraz po trzy kasety DVD z filmami.

Gratulujemy dziewczętom!

Co to jest Sudoku?

Sudoku to niezwykle wciągająca gra logiczna. Plansza przedstawia duży kwadrat o wymiarach 9 x 9 kratek, złożony z 9 mniejszych kwadratów o wymiarach 3 x 3 kratki. Gra polega na uzupełnieniu pustych pól cyframi od 1 do 9 w ten sposób, aby w każdym poziomym wierszu, w każdej pionowej kolumnie i w każdym mniejszym kwadraciku, każda z cyfr wystąpiła tylko raz.

Dzisiejsze sudoku pojawiło się po raz pierwszy w Japonii w 1986 roku, jednak międzynarodową sławę zyskało dopiero w 2005 r.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/sudoku

sudoku_dyplom