CZARNIECKI ZS2

Druga w świętokrzyskim półfinale
konkursu recytatorskiego

13.04.2021 r.

07.04.2021 r. komisja konkursowa VII Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” wyłoniła zwycięzców półfinału dla woj. świętokrzyskiego. Wśród nich jest Magdalena Wyciszkiewicz, uczennica kl. 2 psychologiczno/społecznej LO.

W półfinale organizowanym w rzeczywistości wirtualnej wzięło  udział 16 osób, które wcześniej przesłały nagrania – dwa filmy z recytacjami wybranych utworów poezji i prezentacji fragmentów prozy z wykazu autorów i tytułów zaproponowanych w regulaminie konkursu przez Organizatora eliminacji.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

I miejsce zdobyła licealistka  z Ostrowca Świętokrzyskiego i jako laureatka konkursu przeszła do finału.

Drugie miejsce przypadło Magdalenie Wyciszkiewicz z Zespołu Szkół nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Magdaleno, gratulujemy!

Trzecie miejsce (ex aequo) ponownie dla  uczennicy LO w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz uczennicy  LO w Bogorii. Komisja konkursowa przyznała również 2 wyróżnienia.

O wynikach konkursu można przeczytać na stronie IPN Oddział Kraków -

Organizatorzy zapraszają do śledzenia konkursu na  stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych:  facebook.com/wkregupoezjiiprozy

edupolis | W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück –  konkurs

Ogólnopolski konkurs recytatorski
,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”
skierowany jest do uczniów klas VIII szkół podstawowych
oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.
Konkurs jest formą oddania hołdu ofiarom zamordowanym
w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym,
byłym więźniarkom obozu. Jak mówi Maria Lorens, pomysłodawczyni konkursu oraz córka byłej więźniarki KL Ravensbrück Katarzyny Matei –
,,Jeśli echo ich głosów zamilknie, zginiemy.”

Źródło: IPN Oddział Kraków, info pani Anna Holerzyńska-Zenka
Redakcja: Lidia Jurek