07.09.2020 r.

XV OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

W ub. roku szkolnym pomimo zawieszenia nauki w szkole, bardzo długiego okresu czasu bez bezpośredniego kontaktu nauczyciel-uczeń, kilkumiesięcznego prowadzenia wyłącznie zdalnego kształcenia online i innymi metodami wspomagającymi uczniowie klas licealnych i technikum przysporzyli nam jako szkole i sobie satysfakcji z udziału i osiągniętych rezultatów w szeregu konkursach i  olimpiadach przedmiotowych, tematycznych, poczynając od szczebla szkolnego, przez powiatowy, wojewódzki, regionalny, aż po finał centralny.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w uznaniu osiągniętych przez ucznia z ,,Czarnieckiego” wyników w XV ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedsiębiorczości nasza szkoła, jak pisze Dyrektor Zarządzający Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie Pan dr Marcin Dąbrowski w preambule listu do Dyrektora ZS Nr 2 we Włoszczowie Pana Marka Ledwocha, została uhonorowana darowizną pakietu 11 egz. nowych książek z zakresu nauk ekonomicznych o wartości rynkowej 479, 13 zł.

Książki wydane przez: Państwowe Wydawnictwo Naukowe (PWN), Wydawnictwo DIFIN, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne (PWE) zostały przekazane doj szkolnej biblioteki celem uzupełnienia zasobów o aktualne opracowania tematyczne, publikacje akademickie w działach: planowanie biznesu, marketing, bankowość, finanse, teoria i strategie, prezentacja, psychologia zarządzania. Dzięki szerokiemu udostępnianiu wszystkim zainteresowanym czytelnikom mogą wesprzeć nauczyciela i ucznia w realizacji podstawy programowej, w tym jak najlepszego przygotowania się do egzaminów zawodowych, olimpiad i konkursów przedmiotowych.

W etapie okręgowym Olimpiady ,,Czarnieckiego" reprezentował, podobnie jak w edycji 14. z roku szkolnego 2018/2019,   tegoroczny maturzysta Karol Pasoń z klasy IV Technikum Ekonomicznego.

IMG 0014            Gratulujemy  Karolowi zaangażowania
                                    i osiągniętych wyników  w  XIV i XV
                        ogólnopolskiej  Olimpiadzie Przedsiębiorczości.

Te książki czekają na bibliotecznym regale...