01

Mamy już wyniki konkursów przeprowodzanych w ramach VII Potyczek Matematycznych...

Wyniki konkursu matematyczno-plastycznego pt.: „Wielcy matematycy”

Nikola Wojciechowska Publiczne Gimnazjum w Koniecznie

Magdalena Hupa Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włoszczowie

Angelika Pedryc Zespół Placówek Oświatowych w Bukowie

Justyna Macander Publiczne Gimnazjum w Olesznie

Przedmiotem konkursu matematyczno-plastycznego było stworzenie pracy pt.: "Wielcy matematycy" w dowolnym formacie, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów.

Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego działania. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.

W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący cztery szkoły gimnazjalne z powiatu włoszczowskiego i powiatów ościennych. Na ręce organizatorów oddano 19 prac wykonanych rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Wyniki konkursu matematyczno-informatycznego matematyczno – informatycznym na prezentację multimedialną lub film  pt. „Matematyka wczoraj i  dziś”

Mateusz Picheta Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włoszczowie

Michał Nowakowski Publiczne Gimnazjum w Koniecznie

Angelika Pedryc Zespół Placówek Oświatowych w Bukowie

Kacper Guździoł  Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włoszczowie

Przedmiotem konkursu było samodzielne stworzenie projektu prezentacji multimedialnej za pomocą programu Power Point lub filmu przy pomocy dostępnych narzędzi. Uczestnicy omawiali w swojej pracy zastosowanie matematyki w życiu codziennym kiedyś i obecnie.

Głównymi celami konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie zainteresowań informatycznych, rozwinięcie umiejętności dostrzegania użyteczności i obecności matematyki w życiu codziennym, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, kształtowanie umiejętności selekcji materiału i promowanie umiejętności prezentowania własnych pomysłów, przedstawienie oczyma młodzieży „Królowej Nauk” –matematyki. W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący cztery szkoły gimnazjalne z powiatu włoszczowskiego i powiatów ościennych.

Wyniki konkursu matematyczno-fotograficznego pt.,,Figury geometryczne wokół nas"

Krzysztof Stachurski  Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włoszczowie

foto I miejsce Krzysztof Stachurski

Ewa Struska Publiczne Gimnazjum w Koniecznie

foto II miejsce Ewa Struska

Bartłomiej Janik  Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włoszczowie

foto III miejsce Bartłomiej Janik

Michał Nowakowski Publiczne Gimnazjum w  Koniecznie

foto wyróżnienie Michał Nowakowski

Kinga Klimczyk  Publiczne Gimnazjum  w Bukowie

foto wyróżnienie Kinga  Klimczyk

UroczystaGala podsumowująca„VII Potyczki Matematyczne” odbędzie się podczas Dni Otwartych Szkoły, w dniu 17 maja 2018ro godzinie  9.00.

02

Zespół Nauczycieli Matematyki dziękuje Gimnazjalistom

za chęć rywalizacji.

Gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych!

Źródło: tekst Joanna Ziental, Agnieszka Kocełuch, Justyna Pędziwilk-Szweda
Redakcja Joanna Ziental