01

Konkurs promuje znajomość języka angielskiego,  motywuje uczniów do nauki, rozwija postawy ciekawości wobec in. kultur, poszerza wiadomości o krajach anglojęzycznych i ich dziedzictwie, wspiera uzdolnienia, jest szansą na wykazanie się wiedzą, wzmacnia wiarę w swoje  możliwości językowe...

02

Zespół Szkół Ponadgimnazajlnych nr 2

im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, ul. Koniecpolska 40

w ramach dni otwartych

ma zaszczyt zaprosić przedstawicieli

trzecich klas
Szkół Gimnazjalnych

do udziału w X edycji

Konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Termin: 17 maja 2018 roku (czwartek), o godzinie 9.30, sala 07

Adres: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, ul. Koniecpolska 40, Włoszczowa

Zgłoszenia: do 16 maja 2017, na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując JAAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W zgłoszeniu należy podać:

-      imiona i nazwiska uczestników;

-      imię i nazwisko opiekuna,

-      nazwę i adres szkoły oraz aktualny adres e-mail szkoły lub e-mail osoby do kontaktu.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły www.zsp2wloszczowa.pl  - w zakładce konkursy gimnazjalisty.

Zapraszamy do obejrzenia  bogatej  oferty kierunków
w dniach
  17 i 18 maja 2018.

03

ZAGADNIENIA

DO KONKURSU WIEDZY

O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

1.     Państwo i ludzie

Położenie geograficzne, podział polityczny, narodowości, regiony, mniejszości narodowe i religie.

2.    Historia

Ważniejsi władcy i postacie historyczne, ważniejsze wydarzenia historyczne.

3.    Geografia

Klimat, środowisko, rzeki, góry, morza, jeziora, regiony geograficzne, miasta i ośrodki wypoczynkowe.

4.     Polityka

Systemy partyjne, rząd, parlament, monarchia.

5.     Edukacja

System szkolny, egzaminy, słynne uniwersytety.

6.     Żywność

Zwyczaje żywieniowe, narodowe potrawy, napoje, puby i restauracje.

7.     Media

Prasa, radio i telewizja.

8.     Sport

Sporty narodowe, kluby piłkarskie, słynni sportowcy, stadiony, słynne wydarzenia sportowe.

9.     Sztuka

Galerie i muzea, najsłynniejsze zabytki, teatry, kina, filmy, aktorzy, muzyka, zespoły, piosenkarze, słynne utwory literackie i pisarze.

10.   Święta

Święta i tradycje narodowe.

Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych

I. Postanowienia ogólne:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych.

2. Zawody są zorganizowane jako etap - eliminacje międzyszkolne.

II. Cele konkursu:

- zainteresowanie młodzieży różnymi aspektami życia krajów anglojęzycznych;

- uświadomienie roli znajomości języków obcych we wzajemnych kontaktach i poszanowaniu różnic kulturowych;

- kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł (Internet, prasa, książki, telewizja, encyklopedie, programy komputerowe).

III. Organizatorzy.

1.      Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych organizuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetm. Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

2.      Konkurs koordynują nauczyciele języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie.

3.      Informacje na temat konkursu oraz regulamin i zagadnienia znajdują się na stronie internetowej zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 2: http://www.zsp2wloszczowa.pl/ (zakładka REKRUTACJA/KONKURSY GIMNAZJALISTY).

4.      Konkurs przeprowadzają:

-         Komisja szkolna przy ZSP 2 we Włoszczowie.

5. Organizator konkursu ma następujące zadania:

-         odpowiada za poziom merytoryczny konkursu i jego organizację;

-         opracowuje program konkursu;

-         ustala harmonogram konkursu;

IV. Uczestnicy konkursu:

1.      W konkursie mogą brać udział uczniowie klas III szkół gimnazjalnych;

2.      Dojeżdżają do siedziby organizatora na koszt własny.

3. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez uczestnika zgody na zbieranie i przetwarzanie przez Organizatorów jego danych osobowych na zasadach określonych w Ustawie o ochronie danych osobowych w celach określonych w regulaminie konkursu.

4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo, a uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na publikację ich wizerunku, nazwisk, informacji ich dotyczących związanych z udziałem w Konkursie na stronie internetowej ZSP 2 Włoszczowa i w celach promocyjnych.

V. Organizacja konkursu.

1.      Konkurs odbędzie się w siedzibie organizatora w dniu w wyznaczonym terminie.

2.      Konkursu przeprowadzi komisja powołana przez ZSP 2 we Włoszczowie, po otrzymaniu zgłoszeń do udziału w konkursie.

3.      Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 maja 2018,  pod  adresem e – mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

4.      W zgłoszeniu należy podać liczbę uczestników oraz  nazwę, adres mailowy szkoły lub opiekuna.

5.      Komisja przy ZSP 2 opracuje zestawy pytań.

6.      Zawody mają formę testu (pytania zamknięte i otwarte).

VI. Nagrody dla zwycięzców konkursu.

1.      Nagrody i wyróżnienia dla zwycięzców eliminacji międzyszkolnych zapewniają organizatorzy konkursu.

Organizatorzy konkursu:

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2                                   Nauczyciele języka angielskiego

im. Hetmana Stefana Czarnieckiego
 we Włoszczowie