001Pan Andrzej Pacanowski jest absolwentem dawnego Zespołu Szkół Rolniczych we Włoszczowie - obecnie ZS Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego, matura rocznik 1991/1992…

 

 

 

02

 

Panu Andrzejowi serdecznie gratulujemy awansu i nominacji.

 

20.01.2020 r. na stronie Powiatu Włoszczowskiego ukazała się informacja…

 

Kapitan Andrzej Pacanowski został w piątek (17 stycznia 2020 r. ) powołany na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie. To nie była jedyna niespodzianka dla strażaków. W uroczystym powołaniu kolejnego komendanta pochodzącego z Włoszczowy wzięli udział poseł Bartłomiej Dorywalski, władze samorządowe powiatu i gmin oraz komendant wojewódzki straży Krzysztof Ciosek, po którym Andrzej Pacanowski przejął stanowisko.

Od 2016 roku Pacanowski był zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, a od połowy lipca ubiegłego roku pełniącym obowiązki komendanta po Krzysztofie Ciosku. Ma 48 lat. Mieszka we Włoszczowie. Żonaty, dwoje dzieci. Interesuje się sportem, muzyką i filmem. Pochodzi ze strażackiej rodziny - jego ojciec Zdzisław też był komendantem rejonowym straży pożarnych we Włoszczowie. Swoją pracę w straży rozpoczął w 1992 roku. W czasie 28-letniej służby awansowany był na różne stanowiska, między innymi dowódcy zastępu, dowódcy zmiany, zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej. Wielokrotnie uczestniczył w dużych i skomplikowanych akcjach. Ma na swoim koncie wiele odznaczeń. Angażuje się również w działalność społeczną na rzecz środowiska pożarniczego, między innymi jako członek zarządu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszczowie.

Warto nadmienić, że podczas piątkowej uroczystości we włoszczowskiej komendzie na strażaków czekała jeszcze jedna niespodzianka. Otrzymali oni w prezencie nowy lekki samochód kwatermistrzowski do przewozu osób wart 84 tysiące złotych, na który złożyła się komenda wojewódzka, budżet państwa, powiat włoszczowski oraz gminy Kluczewsko i Krasocin.

 

/ Cytat za tekstem: Moja Gazeta Lokalna, Fot. Komenda Powiatowa PSP we Włoszczowie

 

Więcej zdjęć na stronie - http://www.powiat-wloszczowa.pl/

 

03

 

 

04

 

 

05

 

 

06

 

 

 

Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental