IMG 0213

,,Kling, Glöckchen, klingelingeling..."

IMG 0128

Świątecznie przystrojone witryny sklepowe, mieniące się tysiącami światełek ulice naszych miast, liczne reklamy telewizyjne, oferujące moc pomysłów na prezenty – wszystko to oznacza, iż odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia czas zacząć!...

Jednak nic nie wprowadzi nas w magię tego wyjątkowego czasu tak pięknie,  jak wspólne kolędowanie – śpiew kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych.

Znalezione obrazy dla zapytania dzwoneczki świąteczne

15.12.2017 r. w Domu Kultury  we Włoszczowie odbyła się  VII edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim „Kling Glöckchen, klingelingeling….”
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Burmistrz Gminy Włoszczowa pan Grzegorz Dziubek oraz Starosta Powiatu Włoszczowskiego pan Jerzy Suliga.

Organizatorami konkursu były lokalne szkoły noszące imię Hetmana Stefana Czarnieckiego- Szkoła Podstawowa w Czarncy (pani Magdalena Michałek) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie (pani Katarzyna Bąk).

Dźwiękami tytułowych dzwoneczków na scenie  Domu Kultury rozpoczął się występ przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej  w Czarncy, przygotowany przez panią Urszulę Wiśniewską.
Konkurs przebiegał w 3 kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa - 5 osób, Gimnazjum - 10 osób i Szkoły Ponadgimnazjalne – 4 osoby, w sumie 19 uczestników, którzy prezentowali na scenie znajomość języka niemieckiego, umiejętności wokalne, promując tym samym wartość nauki języków obcych.
Jury w składzie: przewodniczący jury pan Piotr Mikuła – nauczyciel muzyki, wokalista i instrumentalista, członkowie – pani Mariola Koza – wicedyrektor oraz nauczyciel języka niemieckiego w ZSP Nr 3 we Włoszczowie, Martyna Smaga – nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej Nr 1 we Włoszczowie oraz pan Rafał Bednarczyk – kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP w Koniecznie. ocenili i wyłonili najlepszych wokalistów.

Znalezione obrazy dla zapytania aniołki choinka

Zwycięzcami w najmłodszej grupie wiekowej
zostali:

I miejsce – Marika Włodarska SP Krasocin
II miejsce – Ksavier Syryński-Giro SP Koniecpol
III miejsce – Kasper Siwek – SP Krasocin
W kolejnej kategorii wiekowej- gimnazjum laureatami zostali:

I miejsce – Joanna Bauer PG Nr 2 Włoszczowa
II miejsce – Iwona Piech PG Kurzelów
III miejsce – Eliza Gacia PG Oleszno
Spośród licealistów  zwyciężyli:

I miejsce Julia Orlikowska I LO Włoszczowa
II miejsce Jakub Adamus ZSP Nr 2 Włoszczowa.
III miejsce Zuzanna Bełtowska I LO Włoszczowa.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Jednym z punktów programu artystycznego było ubieranie choinki  – ten zwyczaj, wywodzący się właśnie z Niemiec przywędrował i do nas.  Zielone drzewka iglaste, mające symbolizować drzewo życia, dane ludziom przez nowonarodzonego Jezusa.  Ozdoby wykonali uczniowie klasy II Technikum Architektury Krajobrazu i Organizacji Reklamy pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych, pani Teresy Pniewskiej.
Dopełnieniem artystycznej oprawy był pokaz grupy tanecznej dziewcząt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie (Sandra Koćwin, Weronika Parzuchowska, Wiktoria Nowak, Aleksandra Orlikowska, Julia Kozieł, Julia Pronobis) przygotowany przez panią Joannę Gaj, nauczyciela wychowania fizycznego. Uczennice zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w radosnych rytmach świątecznych pastorałek.

Znalezione obrazy dla zapytania dzwoneczki świąteczne

Nie sposób pominąć ludzi o otwartym sercu, sponsorów i partnerów, którym składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania:
Urząd Gminy Włoszczowa,
Księgarnia Magia Książek Agnieszka Szymczyk Włoszczowa
Nadleśnictwo Lasy Państwowe Włoszczowa
Dom Kultury Włoszczowa
Na zakończenie wspaniałego widowiska wszyscy opiekunowie naszych uczestników konkursu, jak również zaproszeni goście, przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz Gminy Włoszczowa otrzymali świąteczne ozdoby piernikowe wykonane przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZSP Nr 2 we Włoszczowie pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych pani Barbary Czyżewskiej.
Na pożegnanie wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na świąteczny poczęstunek przygotowany przez Szkołę Podstawową w Czarncy oraz organizatorów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/20171219abz

Źródło: tekst i foto pani Katarzyna Bąk