solidarnosc2-50W dniu 6 marca 2009 r. czterdziestu uczniów naszej szkoły przystąpiło do pierwszego (szkolnego) etapu VII Edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”.

Organizatorem konkursu, jak co roku, był Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” i Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach. Tematem konkursu była historia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, oraz cele i funkcje związków zawodowych.

Otwarcia konkursu dokonał profesor Cezary Świetlicki, a następnie głos zabrał dyrektor szkoły Marek Ledwoch, który przybliżył uczniom dzieje Polski i Polaków na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Po tym krótkim wprowadzeniu uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów konkursowych.

Do etapu finałowego zakwalifikowało się pięć uczennic z największą ilością punktów, są to:

1. Kinga Kozieł (kl. III c)

2. Klaudia Kozieł (kl. II b LO)

3. Agnieszka Marcinkowska (II a LO)

4. Karolina Nimmergut (kl. II TE)

5. Olga Świtała (kl. II TOŚ)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/konkursy/solidarnosc_konkurs_2009

opr.

R. Pacanowski