28.09.2020 r.

Na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach  zamieszczono informację, o tym że…

Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła kolejna, 45. edycja Olimpiady Artystycznej.

Olimpiada adresowana jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy wybierają jedną z dwóch sekcji: historii sztuki lub historii muzyki. Zdobycie tytułu laureata lub finalisty zwalnia z egzaminu maturalnego z historii sztuki lub historii muzyki i uprawnia do licznych ulg w postępowaniach kwalifikacyjnych na studia wyższe. Niezależnie od wyników konkursu Olimpiada Artystyczna to bardzo wzbogacające doświadczenie dla wszystkich jej uczestników, okazja do poszerzenia wiedzy i możliwość poznania wybitnych przedstawicieli świata nauki.

Dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej pokrywane są wszystkie koszty uczestników związane z dotarciem na etap okręgowy i centralny. Zwracane są koszty podróży, zapewnione są noclegi i wyżywienie. Zatem każdy, kto interesuje się sztuką lub muzyką i chciałby sprawdzić swoje siły, bez przeszkód może wziąć udział w Olimpiadzie.

Wszystkie informacje dotyczące Olimpiady umieszczone są na stronie:
www.olimpiada-artystyczna.pl.

Znajdziemy tam aktualne informacje organizacyjne, terminarz, regulamin, wytyczne, dane kontaktowe sekretarzy okręgowych oraz materiały pomocne dla nauczycieli i uczniów.

Źródło: KO w Kielcach
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental