NCK_ojczysty-zNCK_kolor-CMYK-01-2015 | Słowa na czasieGorszyć, zgorszyć i pogorszyć. Szynk z wyszynkiem...

Wszystkie ciekawostki językowe w jednym miejscu!

Znalezione obrazy dla zapytania: strzałka

Kampania społeczno-edukacyjna Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych” ma przypominać o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków.

Zostając w domu kontynuujmy i taką metodą uczenie się,  by nadal podnosić swoją świadomość językową, poczucie, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i że każdy z nas jest za nią odpowiedzialny. Język jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego wszyscy powinniśmy o niego dbać.

Kultura – Interwencje 2018 - Aktualności - Ostrołęka  Zbiór ciekawostek na 111 stronach znajdziecie                                       w zakładce:

Ciekawostki językowe

Aby ułatwić wyszukiwanie i przeglądanie, teksty podzielono na 24 kategorie:

abstrakty, ciało, etymologia, fleksja, frazeologia, jedzenie, język, kalendarz, kultura, ludzie, łączliwość, łączliwość leksykalna, medycyna, miejsca, natura, nauka, przedmioty, rośliny, semantyka, składnia, słowotwórstwo, starocia, stylistyka, śmiesznostki, technika, ubrania, zajęcia, zwierzęta.

Wyszukiwać można także alfabetycznie lub wpisując po prostu hasło, które najbardziej interesuje.

Ojczysty – dodaj do ulubionych | Narodowe Centrum Kultury     Profil na Facebooku i Instagramie

Prowadzony profil poświęcony poprawnej polszczyźnie funk­cjonuje od 2012 roku i przez ten czas zyskał ponad 100 000 tysięcy fa­nów. Kanał jest najpopularniejszym profilem prowadzonym przez centralne instytucje kultury.

Zachęcamy wszystkich miłośników języka polskiego, którzy jeszcze nie dodali ojczystego do ulubionych, do odwie­dzenia stron:

www.facebook.com/jezykojczysty– na stronie tej można skorzystać również z usług poradni językowej;

instagram.com/ojczysty_dodaj_do_ulubionych

Grafika z tekstem: Kształcenie na odległość w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 10 kwietnia br.Po lewej ilustracja budynku w białym kole na czerwonym tle.Ojczysty – dodaj do ulubionych | Narodowe Centrum Kultury

Źròdło: NCK
Redakcja: LIdia Jurek