bg top home

24 września maturzyści klas IIIAP, IIIS, IIIOTJ, IVTOR, IV TŻ/TAK uczestniczyli w Salonie Maturzystów zorganizowanym przez Perspektywy w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie uczniowie mieli możliwość spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, którzy przedstawili zasady egzaminu maturalnego 2014r. z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

Z kolei uczelnie z całego kraju prezentowały oferty kształcenia na przyszły rok akademicki.  Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, a najbardziej -Perspektywy- gdyż organizatorzy oferowali „Informator dla Maturzystów” wszystkim, którzy dokonali internetowej rejestracji.

Dla niejednego maturzysty Salon okazał się pomocny przy wyborze kierunku przyszłych studiów, bądź utwierdził go w podjętej wcześniej decyzji.

Organizatorzy wydarzenia prof.dr hab. n. med. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Waldemar Siwiński prezes  Fundacji Edukacyjnej Perspektywy – przyjęli uczniów- kandydatów na studia – życzeniami udanych wyborów edukacyjnych, przemyślanych i ambitnych decyzji dotyczących zawodowych marzeń. Podkreślali niezmienną wagę solidnego przygotowania się do dorosłego życia poprzez podejmowanie nauki w jak najlepszych uczelniach.