0.677595001321994006logo_doradztwo_zawodowe
W dniu 21 marca br. odbył się „Dzień  doradztwa zawodowego i BHP ”. Organizatorem była Państwowa Inspekcja Pracy ,Ochotnicze Hufce Pracy i Punkt Pośrednictwa Pracy we Włoszczowie oraz Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2.

Stoiska przygotowały  instytucje : Państwowa Inspekcja Pracy w Kielcach, Punkt Pośrednictwa Pracy we Włoszczowie, Powiatowy Urząd Pracy we Włoszczowie , Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa , Agencja Rynku Rolnego, Policja , Inspektorat Sanitarny.

Podczas odwiedzania stoisk młodzież  szkoły jak i mieszkańcy powiatu mogli uzyskać  szereg porad z zakresu prawa pracy jak i doradztwa zawodowego. Swą obecnością zaszczyciły następujące osoby  ŚWKOHP- Jerzy Górski, z-ca OiP- Jan Jóźwik, Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji  Rolnictwa Grzegorz Dziubek, Zastępca Burmistrza Włoszczowy Stanisław  Nowak, Sekretarz Powiatu  Roman Wojtalczyk .

Młodzież wzięła udział w turnieju tenisa stołowego w kategorii dziewcząt o puchar Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP w Kielcach, oraz w kategorii  chłopców o Puchar Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

1.    Dorota Ciszek
2.    Aneta Klimczyk
3.    Sylwia Stryjewska
4.    Aleksandra Bodziechowska
5.    Paulina Chruściel
6.    Sylwia Bodziechowska
7.    Maria Kamińska
8.    Katarzyna Żak

Chłopcy:

1.    Damian Świeboda
2.    Dawid Sikorski
3.    Artur Gieroń
4.    Wojciech Kowalczyk
5.    Arkadiusz Michalecki
6.    Dawid Rak
7.    Damian Lubiński
8.    Grzegorz Ziółkowski

Odbył się także konkurs plastyczny pod hasłem „Wypadki przy pracy- powodem niepełnosprawności” , który został ogłoszony przez dyrektora szkoły. Pierwsze miejsce zajęła- Sandra Małecka, drugie - Żaneta Brych, trzecie - Ewa Słomińska. Wręczono także wyróżnienia za pomysłowe i ciekawe prace dla : Adriana Słowika, Dawida Łapota, Magdaleny Rak, Angeliki Bąkowskiej, Olgi Kobyłeckiej, Grzegorza Sikory, Magdaleny Przeniosło, Małgorzaty Łąckiej, Patryka Ptaka, Kudły Kingi i Karola Klimasa. Został przeprowadzony także pokaz z zakresu pierwszej pomocy przez strażaków z jednostki ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Dla dwóch grup przeprowadzono zajęcia na temat „Wybrane elementy bezpieczeństwa i ochrony pracy’’,  które poprowadził Stanisław Golmento- starszy specjalista  PiP, natomiast z druga grupą młodzieży zajęcia poprowadzili doradcy zawodowi Beata Szwed i Monika Pawlusek – wykład dotyczył działalności  Mobilnego Centrum Informacji zawodowej.  Dyrektor ZSP Nr2 Pan Marek Ledwoch, podsumowując spotkanie, podziękował wszystkim instytucją, które wzięły udział w spotkaniu i wyraził chęć dalszej współpracy.