Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana
Czarnieckiego we Włoszczowie wzięli udział w Dniu Przedsiębiorczości.

alt

Jest to program skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych dzięki któremu młodzi ludzie mogą poznać specyfikę pracy w danym zawodzie, co ma ułatwić podjęcie trafnej decyzji co do dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. 22 marca 110 ucznió w odwiedziło firmy i instytucje min.: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Urząd Gminy we Włoszczowie,  Straż Miejską, Urząd Gminy

Kluczewsko, Urząd Gminy Secemin,  Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie,  NZOZ „Nowe Życie”, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Seceminie, Spółdzielnię Mieszkaniową „LOKATOR”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Powiatowy Urząd Pracy, Punkt Pośrednictwa Pracy,  Komendę Powiatową Policji, Nadleśnictwo Włoszczowa, Ośrodek Sportu Rekreacji, Poradnię Psychologiczno –Pedagogiczna, Przedszkole Samorządowe Nr 3,Publiczne Gimnazjum W Kluczewsku, Salon Urody ul. Kościuszki 12 , Zespół Placówek Oświatowych Oleszno, Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 Włoszczowa, Zespól Placówek Oświatowych w Koniecznie, Wiejski Ośrodek Zdrowia  w Dobromierzu, Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie, Zespól Placówek Oświatowych w Kluczewsku, Zakład Optyczny Pl. Wolności, Urząd Gminy Krasocin, AUTO MOTO SERVICE, „OLTOM”, Sklep spożywczo – przemysłowy „Todex  Family”, Studio FOTO VIDEO Rafał Golański, STOLBUD S. A., DOM  KULTURY Włoszczowa.

Organizatorem ogólnopolskiego projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości,   a patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Poprzez udział w programie uczniowie mieli  możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wybranym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych   do wykonywania danego zawodu, doświadczenia i związku pomiędzy wykształceniem, a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.