clip_image002

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana
Czarnieckiego we Włoszczowie wzięli udział w Dniu Przedsiębiorczości.

Jest to program skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych dzięki któremu młodzi ludzie mogą poznać specyfikę pracy w danym zawodzie, co ma ułatwić podjęcie trafnej decyzji co do dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
           31 marca 40 uczniów odwiedziło firmy i instytucje min.: Starostwo Powiatowe
we Włoszczowie, Urząd Gminy we Włoszczowie,  Straż Miejską, Urząd Gminy
Kluczewsko, Urząd Gminy Secemin, Biuro Rachunkowe LEX- BUFIKS Beata Kącka,Klub Urwisa Dorota Zasada, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie, Ośrodek Pomocy Społecznej we Włoszczowie, Ośrodek Sportu  i Rekreacji, Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną, Przedszkole Samorządowe Nr 2,  F.H.U."WUL-KAN" Jolanta Klimczyk, SOLEKO Marcin Grabiec, Spółdzielnię Mieszkaniową „LOKATOR”.
Organizatorem ogólnopolskiego projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
           Poprzez udział w programie uczniowie mieli  możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wybranym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych   do wykonywania danego zawodu, doświadczenia i związku pomiędzy wykształceniem, a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą
.