kariera 2Jest to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania  edukacji,  zawodu,  pracy i kariery.

Adresatami i docelowymi odbiorcami powyższego przedsięwzięcia są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery.

Jako szkoła staramy się dobrze i skutecznie wspierać uczniów w wyborze kierunków dalszego kształcenia i zawodu.

W tym celu, wzorem lat ubiegłych, z inicjatywy szkolnego doradcy zawodowego, p. M. Pytlarz , dla młodzieży z klasy maturalnej, III sm LO zostało zorganizowane spotkanie z doradcą zawodowym w  Powiatowym Urzędzie Pracy we Włoszczowie.

Dzięki temu nasi uczniowie - przed swoim startem na rynku pracy - mieli możliwość uzyskania aktualnych i cennych informacji związanych z uruchamianiem działalności gospodarczej oraz stosowaniem instrumentów oraz usług w zakresie aktywnych form wsparcia zatrudnienia, takich jak:

• bony stażowe,
  • bony szkoleniowe,
  • bony zatrudnieniowe,
  • bony na zasiedlenie,
  • staże,
  • prace interwencyjne,
  • szkolenia zawodowe,
  • poradnictwo zawodowe,
  • usługi EURES.

Spotkanie było również okazją do zapoznania się z działalnością PUP we Włoszczowie, szczególnie z zakresu pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego i działalności szkoleniowej.

Nauka - praca – kariera.

Co robić? Kim być? Gdzie szukać?

Warto dobrze przygotować się do podjęcia tak ważnej decyzji!

otk

otk2

otk3

Uczniowie kl.III sm LO w  ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego

na spotkaniu z doradcą zawodowym w PUP we Włoszczowie.