studentKielecki Salon Maturzystów – wydarzenie wpisane w kalendarz edukacyjny regionu od ośmiu lat – zgromadził 23 września br. większość uczniów ostatnich klas liceów i techników z terenu województwa. Młodzież klas III SM, III MAT, III BIO LO naszej szkoły również miała możliwość zapoznania się z ofertą wyższych uczelni na rok akademicki 2015/2016.

Kompleks Politechniki Świętokrzyskiej tętnił życiem od rana. Władze uczelni umożliwiły młodzieży odwiedzenie najbardziej nowoczesnych sal wykładowych, biblioteki, świetnie wyposażonych laboratoriów.Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Danuta Zakrzewska, dyrektor łódzkiej OKE, zapoznała słuchaczy z zasadami egzaminu dojrzałości w 2015 roku.

Gospodarz spotkania, prof. Krzysztof Grysa, prorektor Politechniki Świętokrzyskiej, pokazał zebranym, jak wielki potencjał naukowy i dydaktyczny posiada największa, techniczna uczelnia regionu.

Do studiów w akademickich uczelniach Kielc namawiał także rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, prof. Jacek Semaniak, prezentując aktualną ofertę uczelni. Profesor zdradził także zgromadzonym, że w wyniku wieloletnich przygotowań, od 2015 r. zaczną się w UJK przyjęcia na kierunek lekarski.

Młodzież opuszczająca Kielecki Salon Maturzystów z zadowoleniem odnotowała zawartość „Informatora dla maturzystów 2015 r.” przygotowanego przez „Perspektywy”.

Do zobaczenia za rok!

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/salon_mat2014