23.05.2014r. w naszej szkole odbyły się Targi Edukacji i Pracy po raz czwarty organizowane przez Świętokrzyską Wojewódzką Komendę OHP w Kielcach i Punkt Pośrednictwa Pracy OHP we Włoszczowie.

W Targach udział wzięło 20 wystawców, zebrano około 200 ofert pracy. Pracodawcy dysponowali ofertami pracy w branżach: handlu, rolnictwie, gastronomii, produkcji. Wśród wystawców znalazły się następujące instytucje i firmy: Punkt Pośrednictwa Pracy we Włoszczowie, Kazimierzy Wielkiej, Pińczowie, Jędrzejowie, OSZ w Pińczowie, Chęcinach. 13-1 ŚHP Jędrzejów, Komenda Powiatowej Policji we Włoszczowie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach, Powiatowy Urząd Pracy we Włoszczowie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, AB Job Service, Promedica 24, Mary Kay, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 , Ośrodek Kształcenia Zawodowego ZDZ we Włoszczowie, Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, Policealna Szkoła Medyczna w Morawicy, P.H.U Mag – Bruk – Magdalena Sienkiewicz, ZPUE S.A, Salon Urody – Anny Jabłońskiej – Kabały, Punkt Gastronomiczny ”PUB”, Punkt informacyjny o funduszach Europejskich – Departament polityki regionalnej Urzędu Marszałkowskiego.

Swoją obecnością Targi Edukacji i Pracy zaszczycili m.in: Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Kielcach –Michał Zubek, Komendant ŚHP w Jędrzejowie –Bożena Kucybała, Zastępca Burmistrza  Gminy we Włoszczowie – Stanisław Nowak, Sekretarz Powiatu Włoszczowskiego – Roman Wojtalczyk, Dyrektor Ośrodka Kształcenia Zawodowego ZDZ we Włoszczowie – Marian Dudziński, Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Monika Kowalska.

Targi Edukacji i Pracy odwiedziło około 300 osób, podczas trwania Targów doradcy zawodowi z MCiZ w Kielcach przeprowadziły warsztaty dla młodzieży klas III gimnazjalnych gdzie omówiono zawody przyszłości. Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ofertami pracy, mogli otrzymać porady z doradztwa zawodowego. Pośrednicy pracy i specjalista do spraw szkoleń informowali o usługach świadczonych przez jednostki OHP. Targi były doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz instytucjami szkoleniowo-edukacyjnymi.

targi

targi3