Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczna gmina krus19.10.2018 r.  klasa III Technikum   Architektury Krajobrazu i Technikum Organizacji Reklamy wzięła   udział w konferencji Bezpieczna   gmina, która odbyła się w sali   spotkań  i narad Starostwa   Powiatowego we   Włoszczowie...

IMG 20181019 110319

Organizatorem spotkania,  w którym wzięli udział nasi uczniowie byli pracownicy Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Włoszczowie.

Podczas spotkania zaprezentowano zasady dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie i pracy oraz podczas jazdy różnymi pojazdami. Prelegentami byli przedstawiciele: Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

Następnie odbył się krótki konkurs dla uczniów naszej szkoły. Podium zajęli: Gabriela Głuszek, Martyna Wypych i Klaudia Pawłowska. Wyróżnienia zdobyli: Justyna Jędras oraz Adrian Maroń. Nagrody były ufundowane przez KRUS we Włoszczowie.

IMG 20181019 115100

- Była to bardzo pouczająca lekcja dotycząca bezpieczeństwa w życiu codziennym.  Moim zdaniem najbardziej poruszający był film pt „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze”, zrealizowany przez świętokrzyską policję. Ukazywał on wiele drastycznych sytuacji na drogach naszego województwa, które każdego widza mocno przeraziły. Myślę, że ten kilkuminutowy film powstrzyma moich rówieśników od „wariackiej” jazdy - podsumowuje  w swej relacji Nina.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/20181105abz2

Źródło: tekst Nina Krzysztofik, kl. III TAK oraz pani Joanna Ziental, fotogaleria pani Aneta Wnuk

Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental