DSC 0765- „Alicja wywalczyła sobie w ten sposób możliwość reprezentowania naszego powiatu na eliminacjach centralnych w Warszawie”- taką wiadomość przekazują nam koordynatorzy szkolnego etapu konkursu z wieloletnią tradycją udziału w nim uczniów ZSP Nr 2...

1

W konkursie pod strategicznym patronatem KRUS wzięła udział młodzież klasy I Technikum Architektury Krajobrazu;  od lewej: Żaneta Błaszczyk, .Alicja Pura, Kinga Stępień, Iwona Rams, Karolina Bernat, Sebastian Dumin, Karol Zaborski, Rafał Dorożyński.

07.03.2017 r. odbył się w naszej szkole „IX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie” – etap szkolny organizowany przez Placówkę Terenową KRUS we Włoszczowie.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie klasy I Technikum Architektury Krajobrazu – jedynego kierunku w naszej szkole, który daje kwalifikacje rolnicze.

W trakcie przeprowadzania eliminacji szkolnych  konkursu obecni byli przedstawiciele włoszczowskiego oddziału KRUS – Kierownik Placówki pan Mariusz Brelski oraz pani Paulina Stryjewska.

Uczniowie rozwiązywali test wyboru. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. A oto końcowe wyniki rywalizacji pomiędzy uczestnikami:

I miejsce - Alicja Pura,

II miejsce - Iwona Rams,

III miejsce - Rafał Dorożyński.

Alicja Pura - wywalczyła sobie w ten sposób możliwość reprezentowania powiatu włoszczowskiego na eliminacjach centralnych w Warszawie.

- Dyplomy i nagrody ufundowane przez KRUS wręczyli wyróżnionym uczniom pani Paulina Stryjewska oraz Wicedyrektor ZSP Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego pan Piotr Suliga - informują opiekunowie konkursu.

Podziękowania za opiekę merytoryczną nad uczniami należą się  odpowiedzialnemu  za organizację konkursu, czyli  panu Mariuszowi  Małkowi i za współpracę - pani Teresie Pniewskiej oraz pani Monice Kaczmarskiej, nauczycielom pracującym z młodzieżą w  Liceum Nr 2 i Technikum Nr 1w naszym Zespole.

2

konkurs_wiedzy_o_ergonomii_2017_Regulamin_konkursu.pdf

- Nagrodą główną dla laureatów Konkursu będzie zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na wybrane kierunki studiów Wydziału Inżynierii Produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Laureaci mają do wyboru kierunki: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej oraz Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Centralna Komisja wyda laureatom zaświadczenia w formie dyplomu potwierdzającego otrzymanie nagród.

- Zwycięzcy (pięć osób, które osiągnęły najlepszy wynik) oraz ich opiekunowie/nauczyciele otrzymają nagrody pieniężne od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

- Zwycięzcy otrzymają również stypendia roczne od sponsora generalnego Konkursu: firmy Bayer CropScience.

- Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody od sponsorów Konkursu: firm Grene, Kramp oraz 3M.

G R A T U L U J E M Y Młodzieży wyników znajomości trudnych zagadnień, zapału i chęci poszerzania fachowej  wiedzy w dziedzinie dobrej praktyki rolniczej!

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/24032017krusgaleria

Źródło:  tekst  i foto pani Monika Kaczmarska

Redakcja: Lidia Jurek i Monika Kaczmarska