1

Prace naszych dziewięciu reprezentantek były wyjątkowo przemyślane
 i dopracowane. Niosły duży ładunek emocji oraz fundamentalne przesłanie. Nic dziwnego , że  zostały bardzo docenione. Dziękujemy. Gratulujemy laureatkom!

Tegoroczny konkurs zorganizowany przez LO im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Zespole Placówek Oświatowych w Klimontowie  przyciągnęła zainteresowanych tematyką uczniów klas 8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego. Przez udział w konkursie  młodzi ludzie mogą zdobywać i popularyzować wiedzę historyczną o II WŚ.  Poszerzają swoje wiadomości i pogłębiają wrażliwość na temat losów żołnierzy polskich i ich rodzin pod okupacją sowiecką - pisząc pracę literacką, wykonując pamiątkowe kartki, przygotowując prezentację multimedialną albo pracę plastyczną zgodnie z przewodnim hasłem.

Na okrągłą X edycję konkursu prace artystyczne zgłosiła grupa dziewięciu uczennic naszej szkoły -  sześć z technikum  i  3 licealistki  w kategorii praca plastyczna - szkoły ponadpodstawowe. Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice uczestników X Wojewódzkiego Konkursu Katyń  Pamiętajmy Klimontów 2024  przedstawiamy wyniki osiągnięte przez uczniów reprezentujących Zespół Szkół Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie…


I miejsce – Patrycja Ślepecka, kl. III Technikum Reklamy; rysunek ołówkiem  „Ostatnie, co pamiętam, to huk wystrzału...”;

II miejsce - Aleksandra Borowiecka, kl. III Technikum Ekonomiczne; obraz na płótnie farbami tempera „Bo pamięć nie umiera”;


II miejsce - Julia Sorek, kl. III Technikum Reklamy; obraz na płótnie akrylami; „Jeszcze rosną drzewa, które to widziały, jeszcze ziemia pamięta smak krwi”;

III miejsce - Natalia Tokarska, kl. II psychologiczno-społeczna LO; rysunek technika mieszaną (ołówek, pastele); „Nie pozwólmy zapomnieć. Nie pozwólmy przekłamać. Nie pozwólmy powtórzyć”;

Wyróżnienie  -  Wiktoria Sobańska, kl. III psychologiczno-społeczna LO; wyklejanka  i rysunek techniką mieszaną (ołówek, mazak)  „Jeśli wy mówić przestaniecie, kamienie wołać będą”;

Wyróżnienie  -  Zuzanna Ciułany, kl. III Technikum Reklamy; rysunek technikami mieszanymi (cienkopis i marker) „Z przestrzeloną głową i ze sznurkiem na rękach”..

Wsparcie merytoryczne  uczennic i zdjęcia prac: nauczyciel bibliotekarz Lidia Jurek.

https://lo.klimontow.pl/wyniki-x-wojewodzkiego-konkursu-katyn-pamietajmy/

2

3

4

5

6