1 A

W XXIII ogólnopolskim  Turnieju Jednego Wiersza "O laur Wespazjana Kochowskiego" w kategorii szkoły ponadpodstawowe laureatkami zostały
nasze uczennice -  Daria Jakubowska i Maja Dłubała.
Serdecznie gratulujemy.

Daria Jakubowska to uczennica klasy drugiej psychologiczno-społecznej LO. Jest miłośniczką czytania poezji. Od kilku lat pisze wiersze. Chętnie  uczestniczy w konkursach poetyckich.  Jako uczestniczka tegorocznego Turnieju w Szczekocinach przedstawiła pod ocenę  jeden regulaminowy wiersz pt. "Płatki marzeń", za który otrzymała wyróżnienie jury konkursu wraz z nagrodą. 

Maja Dłubała to uczennica klasy drugiej biologiczno-chemicznej LO o dużej wrażliwości emocjonalnej, którą zaczyna przekuwać  w słowa.  Zgłosiła na Turniej również jeden regulaminowy wiersz, pt. "Noc", za który otrzymała wyróżnienie organizatorów  konkursu  wraz z nagrodą. 

Przypomnijmy…

Turniej Jednego Słowa "O laur Wespazjana Kochowskiego" będący ogólnopolskim konkursem poetyckim odbywa się corocznie w Zespole Szkół w Szczekocinach. Organizatorem turnieju jest Zespół Organizacyjny, w skład którego wchodzą: Antoni Moś - pomysłodawca konkursu, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół w Szczekocinach, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Szczekocinach, dyrekcja i pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach oraz miłośnicy poezji. Patronat nad konkursem sprawują: Starosta Powiatu Zawierciańskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i osoby dorosłe z całej Polski oraz z zagranicy.

W dniu 25 maja podczas uroczystej gali wieńczącej Turniej, w obecności zaproszonych gości i uczestników,  w tym najbliższych sobie osób, Daria i Maja odebrały przyznane tytuły laureatek, potwierdzające to dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Jeszcze raz słowa gratulacji dla naszych uczennic. 

Wsparcie merytoryczne uczennic - nauczyciel bibliotekarz  Lidia Jurek.

1 B

1 C

1 D

1 E

1 F

1G

zdjęcie wierszy

Zdjęcie wierszy

Info przygotowała Lidia Jurek, foto archiwum prywatne Darii Jakubowskiej