IMG 4562

23 października 2022 roku ŚWIĘTOKRZYSKA RADA SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKICH oraz ZWIĄZEK LUSTRACYJNY SPÓŁDZIELNI PRACY W KIELCACH zorganizowały konferencję spółdzielczą o zasięgu wojewódzkim.

Spotkanie odbyło się o 12:00 w siedzibie ZLSP - Delegatura w Kielcach; ul. Kościuszki 11.

Honorowymi gośćmi na spotkaniu byli:

1. Jerzy Paszkowski – Prezes Zarządu Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy, Wiceprezes i Członek Rady Europejskiej Konfederacji Spółdzielni działających w sektorze przemysłowym i usługowym oraz Członek Rady Międzynarodowej Organizacji Spółdzielni Przemysłowych, Rzemieślniczych i Usługowo-Produkcyjnych; Członek Międzynarodowego Związku Spółdzielczego.
  1. Anna Bulka – Prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej w Krakowie.
  1. Jadwiga Kotkowska – Dyrektor  Delegatury Regionalnej ZLSP w Kielcach.

Gospodarzem spotkania była Pani Anna Kotwica – Przewodnicząca Świętokrzyskiej Rady Spółdzielni Uczniowskich w Kielcach.

Do zaprezentowania działalności szkolnychspółdzielni uczniowskich zostały zaproszone dwie spółdzielnie ze szkół ponadpodstawowych, w tym nasz „POKEMON” oraz jedna spółdzielnia ze szkoły podstawowej.

Naszą spółdzielnię na konferencji reprezentowali: Pani Renata Konwiak – opiekun spółdzielni oraz czworo uczniów –  trzech spółdzielców tj.: Klaudia Synowiec, kl. III TE/TOR,  Marcin Cecota i Mateusz Wilczyński, kl. IV TR/TI oraz gościnnie Igor Wypychowicz, kl. III j.

Spółdzielcy z Czarnieckiego z Włoszczowy przedstawili krótki program artystyczny oraz prezentację na temat pracy naszej spółdzielni, składającą się z 25 slajdów.

Goście byli urzeczeni naszą młodzieżą.Komplementowali wokal Klaudii,grę Igora na akordeonie oraz zdolności aktorsko – kabaretowe Marcina. Mateusz zajmował się obsługą sprzętu komputerowego oraz robił zdjęcia.

W imieniu SU „Pokemon” Pani Renata Konwiak odebrała statuetkę i dyplom, stanowiące nagrodę za wzorową pracę i rozwijanie postaw przedsiębiorczych w latach 2019 – 2022.

Młodzież otrzymała vouchery do zrealizowania w Galerii Korona w  Kielcach oraz drobne upominki. Na zakończenie spotkania zjedliśmy smaczny obiad.

IMG 4563

IMG 4564