Foto nr 1

Do grona ludzi życzliwych szkolnej bibliotece w ZS Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie dołączają kolejni…

Biblioteka szkolna w ZS Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie serdecznie dziękuje Panu Karolowi Jędrychowi z Włoszczowy za to, że wybrał naszą szkolną bibliotekę i 7 listopada 2022 roku przekazał w darze 50 egz. różnorodnych książek – poczynając od aktualnych lektur, przez słowniki tematyczne, encyklopedie powszechne i dziedzinowe, bogato ilustrowane serie historyczne,  poradniki, wydawnictwa religijne dla każdego  w każdym wieku i inne.

Cieszymy się, że nadal są osoby, którym książki nie są obojętne! Które potrafią podzielić się z innymi tym, co posiadają. Dzięki takim życzliwym i pożytecznym gestom, a także chęci edukacyjnej pomocy uczniom szkoły, zbiory biblioteczne systematycznie wzbogacają  się o wyjątkowe tytuły, unikatowe już publikacje czy wydania. Są też wśród nich bardzo przydatne i zupełnie nowe egzemplarze lektur oraz innych tytułów od lat nie do kupienia w zwykłych księgarniach.

- Podarowane przez Pana Karola i innych Szanownych Darczyńców książki,w tym przez liczne grono Absolwentów Technikum Nr 1 i  II LO w naszym Zespole Szkół, przyczyniają się do pomnożenia radości, jaką daje czytanie tradycyjnej, papierowej książki – informuje nauczyciel bibliotekarz Lidia Jurek.

Wszyscy Szanowni Darczyńcy, pięknie dziękujemy!

Foto: Lidia Jurek