LOGO SAMONaszą inicjatywą było uczczenie pamięci zmarłych Osób Bliskich Naszej Szkole,

zapisanych w jej historii…

IMG 0804

W imieniu organizatorów i przeprowadzających w ZS nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie akcję upamiętniania wpisującą się w polską tradycję obchodów Dnia Zadusznego, informujemy, że "Czarniecki" pamięta.

W dniu 24 października 2022 roku szkoła nasza zgłosiła swój udział do inicjatywy MEiN. Postanowiliśmy uczcić pamięć Osób Bliskich Szkole, tych, którzy zapisali się w jej historii - zmarłych Dyrektorów, wieloletnich Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników administracji i obsługi, a także Uczniów i Absolwentów "Czarnieckiego".

Ze zniczami pamięci i żywymi kwiatami, wykonując drobne prace porządkowe, nawiedziliśmy w środę po lekcjach, czyli 26.10.2022 roku dwa włoszczowskie cmentarze: komunalny na ul. Młynarskiej i parafialny przy Partyzantów, a na nich mogiły osób związanych z naszą społecznością szkolną.

Na cmentarzu parafialnym:
- śp. Janiny Prokopowicz - polonistki, wieloletniego dyrektora ZS Nr 2;
- śp. Jerzego Groszka - historyka, dyrektora;
- śp. Jana Kopcia - nauczyciela przedmiotów zawodowych w technikum naszego Zespołu;
- śp. Kazimierza Konarskiego - nauczyciela przedmiotów zawodowych, byłego dyrektora;
- śp. Tadeusza Liburskiego - nauczyciela matematyki, wychowawcy Internatu;
- śp. Danuty Wdowiak - rusycystki, nauczyciela bibliotekarza;
- śp. Kazimiery Dankowskiej - szefowej kuchni w Internacie;
- śp. Michała Orlikowskiego - absolwenta liceum w naszym Zespole.

Na cmentarzu komunalnym:
- śp. Elżbiety Janik - intendent kuchni/stołówki w internacie;
- śp. Henryka Cupriana - konserwatora szkolnego;
- śp. Katarzyny Dąbrowskiej - absolwentki liceum w naszym Zespole;
- śp. Tomasza Pytla - absolwenta technikum w naszym Zespole;
- śp. Katarzyny Mosiejowskiej - uczennicy technikum w naszym Zespole.

W akcję #SzkołaPamięta zaangażowali się poprowadzili ją: Dyrektor ZS Nr 2 we Włoszczowie - Pan Marek Ledwoch, kierownik Internatu ZS nr 2 - Pani Magdalena Kozieł, sekretarz szkoły - Pani Katarzyna Guldzińska, sekretarz szkoły - Pani Monika Józefowska, nauczyciel bibliotekarz, koordynator akcji i opiekun uczniów na cmentarzu - Pani Lidia Jurek oraz Uczniowie - mieszkańcy Internatu ZS nr 2 przy ul. Koniecpolskiej (dwie grupy młodzieży po 5 osób):

Grochowina Natalia, kl. 2 PS/MAT LO;
Hałubek Julia, kl. 2 PS/MAT LO;
Szymala Bartosz, kl. 1 TI;
Wójcik Oliwia, kl. 2 PS/MAT LO;
Majchrzak Marcel, uczeń kl. 2 w ZS Nr 3 "Staszic";

Cieślińska Magdalena, kl. 1 BCH/MAT LO;
Podgórski Hubert, kl. 1 BCH/MAT LO;
Smarzyński Łukasz, kl. 1 J LO;
Sosnowska Magdalena, kl. 1 BCH/MAT LO;
Trelińska Kaja, kl. 1 BCH/MAT LO.

Organizatorzy przedsięwzięcia bardzo dziękują Uczniom - Młodzieży internackiej za zaangażowanie. Symboliczne znicze pamięci i świeże kwiaty ufundowano ze środków szkolnych.

IMG 0767

IMG 0774