58c638b047dd8_o_xlarge.jpeg

Włoszczowa, 14-19 marca 2022 roku

Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie

„Czarniecki” włączył się w obchody XXX Jubileuszowego Tygodnia Kultury Języka. uczniowie pod opieką Pani Renaty Kaczmarskiej na każdy dzień tygodnia przygotowali różne atrakcje.

W poniedziałek nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice, mogli wziąć udział w quizie online. Można było się sprawdzić w teście  literackim: Czy to jest Mickiewicz, czy to jest Słowacki? oraz  językowym: Sprawdź, jak dobrze znasz język polski! 

Dziękujemy tym, którzy podzielili się z nami swoim wynikiem.

We wtorek w szkole wśród uczniów i nauczycieli przeprowadzony został sondaż na temat: Kultura języka polskiego, czyli dlaczego powinniśmy mówić i pisać poprawnie? 

W środę, z tym samym sondażem, wyszliśmy na ulice Włoszczowy. Uczniowie kierowali pytania do napotkanych przechodniów, którzy trochę zdziwieni, trochę zaciekawieni przeprowadzaną akcją, chętnie udzielali odpowiedzi lub tłumacząc się pośpiechem, szybko odchodzili😊.  Nasza radość była tym większa, im więcej osób zgodziło się na utrwalenie dźwięku lub obrazu. Pozdrawiamy naszych rozmówców.

Wybranych odpowiedzi można posłuchać:

Nauczyciele

Uczniowie

Mieszkańcy Włoszczowy

W czwartek zaprezentowany został program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Pani Joanny Krawczyk-Bartos. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym upamiętnili Rok Romantyzmu Polskiego.

W piątek zostały ogłoszone wyniki konkursu: „Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie”. Uczniowie w swoich pracachprzybliżyli sylwetki niezwykłych Polaków, uczczonych przez Senat i Sejm RP, którzy mogą stać się dla młodych  AUTORYTETAMI.

Oceny prac konkursowych dokonały Panie: Monika Kaczmarska i Magdalena Rak.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria – prezentacja multimedialna:

I miejsce –  Wiktoria Karpińska, kl. II j LO

II miejsce – Karolina Kowalska, kl. III bio LO

Natalia Kaczkowska, kl. II TE/Tor

III miejsce –  Jakub Młyńczak, kl. III Tr/TI-p

Weronika Kaczmarska, kl. II j LO

Aleksander Szyda, kl. I TI

Igor Tomasik, kl. I Tor/Tż

Aleksandra Długoborska, kl. II j LO

Kategoria – praca plastyczna:

I miejsce  Weronika Nowak, kl. IV Te

III miejsce  Oskar Glanda, kl. II TI

GRATULUJEMY!!!

Wybrane slajdy z prezentacji uczniów na temat postaci uznanych w roku 2022 przez Sejm i Senat RP za Patronów oraz ich dokonań w obszarze kultury i języka polskiego.

MicrosoftTeams image 1

MicrosoftTeams image 6

MicrosoftTeams image 5

MicrosoftTeams image 3

MicrosoftTeams image 2

MicrosoftTeams image 1 2

MicrosoftTeams image