Świątecznie i literacko...
17 grudnia pedagodzy ZS Nr 2 zaprezentowali młodzieży bogaty program świąteczny z akcentami literackimi. Takiego przedsięwzięcia jeszcze nie było.

 

Uczniowie z zaskoczeniem oraz wielkim zadziwieniem podziwiali swoich nauczycieli za artystyczne zdolności. Przygotowany program stanowił cenną lekcję dydaktyczną, nawiązującą do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Nauczyciele przypomnieli teksty Cypriana Kamila Norwida; Leopolda Staffa; księdza Jana Twardowskiego. Zaprezentowano również fragmenty ekranizacji "Opowieści wigilijnej" oraz "Chłopów". Muzyczny prezent dla wykonawców przygotowała uczennica klasy 1ps Milena Pyka. Autorką nowatorskiego scenariusza była Joanna Krawczyk-Bartos. Prezentację multimedialną opracowali Miłosz Kozłowski i Patryk Witczyk pod opieką Jarosława Witczyka.
Jak Pisał Cyprian Kamil Norwid - "Boże Narodzenie to największe w świecie przyjęcie urodzinowe, na którym są wszyscy ludzie na tej ziemi".
I tak też było w naszej szkole...

Zdjęcia: Michał Piorun