szkoladohymnudyplom

Jak co roku nasza Szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.
10 listopada cała społeczność ZS Nr 2 odśpiewała wszystkie zwrotki hymnu narodowego.

Pora wykonania oczywiście nie była przypadkowa. Punktualnie o 11:11 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły uroczyście zaśpiewali tekst Mazurka Dąbrowskiego.

W tegorocznej inicjatywie udział wzięło blisko 21 tyś. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata.

Wcześniej, uczniowie mogli poprzez szkolny radiowęzeł wysłuchać krótkiego programu przygotowanego przez nauczycieli historii: Pana Cezarego Świetlickiego i Pana Artura Szczukockiego. Program ten zaprezentowały uczennice klasy III PS/TJ. Zostały w nim przypomniane okoliczności, w jakich Polska odzyskała niepodległość oraz historie zmian wprowadzanych w zapisie hymnu państwowego.

Zdjęcia: Michał Piorun, Michał Frej, Michał Nowakowski, Julia Tabisz