IMG 9697

13.10.2021 r. był wyjątkowym dniem dla całej społeczności Zespołu Szkół nr 2. W ten dzień odbyły się Uroczyste Ślubowanie oraz akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na początku reprezentanci każdej z klas pierwszych i drugich w obecności Grona Pedagogicznego oraz zaproszonych gości wygłosili słowa ślubowania.

IMG 9638

IMG 9643

Wszystkich obecnych powitał Pan Dyrektor Marek Ledwoch. Życzenia dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły złożyli również zaproszeni goście: Pan Robert Ślęzak - kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich, Pan Sławomir Krzysztofik - wizytator Kuratorium Oświaty oraz przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Justyna Dudkiewicz i Pan Tomasz Karendał.

IMG 9647

IMG 9717

IMG 9697

IMG 9653

Drugą, nieoficjalną część uroczystości przejęli uczniowie starszych klas, którzy pod okiem Pani Renaty Kaczmarskiej przygotowali akademię - skecz przedstawiający dzień z życia ucznia naszej szkoły. W zabawnej formie młodzież przedstawiła lekcje m. in. języka polskiego, matematyki, historii i religii.

IMG 9791

IMG 9785

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Gieroń skierowała kilka słów do młodszych kolegów i koleżanek, życząc im wielu sukcesów w tym roku szkolnym. Świętowanie ślubowania umilił uczniom słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim.

W imieniu wszystkich uczniów i uczennic Magdalena Wyciszkiewicz złożyła życzenia dla całego grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły, dziękując za troskę, pomoc i opiekę, którą roztaczają nad młodzieżą. Słowa skierowane do uczniów i nauczycieli dodatkowo zostały uzupełnione piosenkami w wykonaniu uczennic naszej szkoły.

IMG 9880

Na koniec Samorząd Uczniowski reprezentując młodzież ZS nr 2 wręczył nauczycielom i pracownikom słodki prezent na umilenie jesiennych dni.

IMG 9874

Za zdjęcia z tego wyjątkowego dnia dziękujemy Panu Michałowi Piorunowi.

IMG 9896

IMG 9912