IMG_8418.JPG

1 września odbyło się Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Mimo niesprzyjającej aury, społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny 2021/2022. Ze względu na deszczową pogodę uroczystości odbyły się na terenie szkoły przy wykorzystaniu radiowęzła.

IMG_8382.JPG

Dyrektor szkoły - Pan Marek Ledwoch oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców - Pani Justyna Dudkiewicz wraz z posłem na Sejm RP - Panem Bartłomiejem Dorywalskim w swoich przemówieniach życzyli uczennicom i uczniom efektywnej pracy, przyjaznej atmosfery, a przede wszystkim możliwości kontynuowania edukacji do końca roku szkolnego w warunkach stacjonarnych.

IMG_8457.JPG

Przedstawiciele społeczności szkolnej zapalili znicze w szkolnych miejscach pamięci narodowej z okazji 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie młodzież z wychowawcami udała się do wyznaczonych klas w celu omówienia kwestii organizacyjnych. Pan Dyrektor zwrócił uwagę na potrzebę wyrozumiałości i kultury w warunkach pandemii, gdyż w obecnym roku spotykamy się w licznym gronie - 603 uczniów zgromadzonych w 21 oddziałach klasowych.

Szczególnie miło jest nam powitać uczniów sześciu klas pierwszych - trzech licealnych oraz trzech technikach.

IMG_8422.JPG

IMG_8432.JPG