24

14.06.2021 r.

W ramach projektu uczniowie odbyli miesięczne staże zawodowe
 zgodnie z kierunkiem kształcenia.

30

Uczniowie z wszystkich kierunków kształcenia w Technikum Nr 1: Ekonomicznego, Informatycznego, Żywienia i Usług Gastronomicznych, Geodezyjnego oraz Organizacji Reklamy uczestniczą w projekcie „Kształcenie zawodowe na sześć”.

W ramach projektu młodzież odbywała miesięczne staże zawodowe zgodnie z kierunkiem kształcenia.  Pierwszym obowiązkiem było samemu sobie znaleźć  sprofilowane miejsce realizacji stażu. Za czas odbywania stażu młodzi ludzie otrzymali wynagrodzenie pieniężne.

W programie znalazła się też możliwość zorganizowania edukacyjnej wycieczki. Nasi uczniowie  pojechali więc do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

1JPGObjetivos y metas png 7 » PNG Image

Przyszłość zawodowa w Twoich rękach…

W ramach tego projektu,  z myślą o rozwijaniu wszechstronności zawodowej uczniów, aktywności oraz umiejętności uniwersalnych czy postaw nasza młodzież w ostatnim czasie uczestniczyła w kursach poszerzających jej kompetencje kluczowe: wiedzę teoretyczną  i umiejętności praktyczne z zakresu:
- „Księgowość w małej firmie”,
- „Kurs baristy”,
- „Kurs prawa jazdy kat. B”,
- „OCRowanie dokumentów”
- „Obsługa programu Comarch Optima”,
- „ Kurs Obsługi  Corel Drow”.

Wszystkie kursy ze względu na dogodną szkolną bazę lokalową, warunki techniczne od zeszłego roku szkolnego były prowadzone i nadal są kontynuowane w ZS Nr 2 we Włoszczowie przez zewnętrzne jednostki.

Źródło: info pani Teresa Pniewska, foto: Mrożek Natalia, Solecki Bartłomiej, Struska Ewa - kl. III TE/TOR/TŻ ; tekst Lidia Jurek
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental