PROJEKT EDUKACYJNY. - ppt pobierz

04.06.2021 r.

„Ochotnicy 1920” -  idea dla młodzieży świętokrzyskiej.

OK SZKOŁA - Szkoła Podstawowa w Jędrzychowicach

Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich zaprasza do udziału w projekcie „Ochotnicy 1920”. Inicjatywa skierowana jest do młodzieży z województwa świętokrzyskiego.

Uczestnicy przez 5 dni (od 14 do 18 lipca 2021 r.) będą żyli jak ułani w 1920 r. i wezmą udział w nagraniach do filmu „Ochotnicy 1920”.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Każdy z ochotników dostanie na czas trwania eksperymentu mundur i wyposażenie kawaleryjskie złożone min. z szabli, atrapy karabinka, łopatki. Ochotnikowi zostanie również powierzony pod opiekę służbowy koń. W trakcie szkolenia kursanci zostaną nauczeni jazdy konnej, obsługi broni konno i pieszo oraz taktyki i strategii wykorzystania kawalerii.

Pandemiczne nadrabianie zaległości w nauce – Moja oś świata

Aby wziąć udział w projekcie...
należy napisać artykuł popularnonaukowy na temat „Bohater ziemi świętokrzyskiej” (minimalna objętość tekstu to 3000 znaków, maksymalna 10000 znaków).

Znalezione obrazy dla zapytania strzałka niebieska  Szczegóły i regulamin dostępny na życzenie, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

Odezwa 3 lipca 1920 - Tygodnik Sanocki

 

Źródło: KO w Kielcach
Redakcja: Lidia Jurek