sluchowisko maj2021

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                              02.06. 2021 r.


Historia blisko nas - obrazy wojennych zdarzeń.
Nowe słuchowisko o potyczkach i bitwach  Armii Krajowej.

OBRAZY WOJENNYCH ZDARZEŃ

Leżące nad Pilicą lasy były jednym z ulubionych miejsc postoju oddziału partyzanckiego Mieczysława Tarchalskiego „Marcina”. Ukryta w nich wieś Gródek i leśniczówka stanowiły oparcie dla leśnego wojska. Było tak do początku maja 1944 roku. To wtedy przyszli Niemcy… Jak zakończyła się nieplanowana akcja dowiemy się z kolejnego odcinka słuchowiska z cyklu ,,Obrazy Wojennych Zdarzeń.” Audycja radiowa trwa 10 min 23 s. 

Audycja pt.,,Oblężenie gajówki w Gródku (11.05.1944 r.)  dostępna jest w formie podcastu, do odsłuchania: https://podcasty.radio.kielce.pl/obrazy-wojennych-zdarzen

Ziemia świętokrzyska, włoszczowska są przesiąknięte krwią żołnierza polskiego. Zapisały się złotymi zgłoskami w historii Polski. To tutaj były największe sukcesy w walce z Niemcami. Nasza ziemia wydała wspaniałych dowódców.

Cykl słuchowisk PR Kielce opowiada o walkach oddziałów Armii Krajowej z Niemcami na terenie Okręgu Kielce. Opowiada o dużych bitwach, ale także o mniejszych wydarzeniach, które upływający czas przykrył już mgłą zapomnienia. Zachęcamy do wysłuchania audycji. Wystarczy poznać całą ofertę słuchowisk i otwierać podcasty PR Kielce.

 

Źródło: Dionizy Krawczyński - Redakcja Internetowa, „Radio Kielce - Słuchasz i wiesz”, Powiat Włoszczowski
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental