01

 

 

 

 02

 

 

 

 

konkurslogiczny.kul.pl..

Na platformie internetowej Moodle został  przeprowadzony I etap (szkolny) IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. W konkursie wzięło udział 633 uczniów  z całej Polski.

https://logika.kul.pl/

26.04.2021 r. na stronie konkursu organizatorzy poinformowali, że laureatami etapu szkolnego zostało 119 uczniów z 80 szkół ponadpodstawowych w Polsce, do których zostały wysłane wiadomości o  ilości zdobytych punktów.

Wśród 119 laureatów szkolnego etapu, którzy awansowali do finału Konkursu są dwaj uczniowie ZS Nr 2 we Włoszczowie, tj. Dominik i Kacper Nowakowie z kl. II Technikum Informatycznego.

Dominik i Kacper  skomentowali swój udział...
- O konkursie usłyszeliśmy najpierw na matematyce od Pani Agnieszki Kocełuch i potem na religii z księdzem Marcinem Piotrowskim.  Z tego co wiemy, to ksiądz jest takim koordynatorem w szkole,  biorąc pod uwagę, że to on stworzył grupę konkursową.  Uczyliśmy się sami z materiałów zamieszczonych na stronie KUL. Konkurs był całkiem trudny, a polegał głównie na nazwaniu zjawisk logistycznych zachodzących w zdaniach. Test miał 33 pytania,  w większości wymagających myślenia i było 45 minut czasu na podanie rozwiązań.

CZARNIECKI ZS2
Poznaliśmy 119 Laureatów Etapu Szkolnego – IX Ogólnopolski Konkurs Logiczny (kul.pl)

Gratulujemy świetnych wyników

i ciepło Was pozdrawiamy!

Dodatkowe informacje o konkursie...

Ze względów epidemicznych etap finałowy odbędzie się  nieco później niż planowano, ale nie później niż 24.06.2021 r. Jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, odbędzie się on w formie stacjonarnej w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. O terminie Organizator poinformuje Finalistów w oddzielnym mailu - nie później niż na dwa tygodnie przed datą finału.

Wkrótce na stronie konkursu i na platformie Moodle opublikowana będzie  druga część skryptu z materiałem obowiązującym na etapie finałowym.

 

 

Źródło: info konkurs logiczny.kul.pl, pani Agnieszka Kocełuch, opracowanie tekstu Lidia Jurek
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental