DSC02254

 

 

 

 

20.04.2021 r.

Mamy okazję podziwiać postaci z bajek niemieckich pisarzy
i językoznawców - 
braci  Jakoba i Wilhelma Grimm 
w różnych odsłonach

15.04.2021 r. komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców  I edycji Szkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego w języku niemieckim. Konkurs był adresowany do uczniów liceum i technikum Zespołu Szkół Nr 2 we Włoszczowie.

Zadaniem uczniów było wykonanie  pracy komiksowej w języku niemieckim z dowolnie wybranymi bohaterami  baśni braci Grimm we współczesnych czasach. Konkurs miał na celu ćwiczenie poprawnej pisowni w języku niemieckim, rozwijanie uzdolnień plastycznych, wspomaganie wyobraźni twórczej oraz stwarzanie możliwości uczenia się poprzez działanie.

Oceniana była estetyka wykonania, zgodność pracy z tematem konkursu, bezbłędny zapis i poprawność językowa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych. Na konkurs wpłynęło 10  prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wyobraźnia nie zawiodła i mieliśmy okazję podziwiać postaci z bajek niemieckich pisarzy i językoznawców - braci Jakoba i Wilhelma Grimm w różnych odsłonach.

Spośród autorów nadesłanych prac plastycznych komisja wyłoniła laureatów:

I miejsce ex aequo - Sandra Groszek,  kl. II SM LO i  Nikola Groszek,  kl. II TE/TI

II miejsce - Julia Mikołajczyk.  kl. II PS/TJ LO

III miejsce - Julia Barczyńska, kl. II PS/TJ LO

Wyróżnienie - Sandra Ględa, kl. II PS/TJ LO

Gratulujemy!

Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Bąk, Joanna Krawczyk-Bartos oraz Magdalena Rak wręczyła zwycięzcom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału  w kolejnych edycjach konkursu.

Fotogaleria zaprasza…

IMG 3496

DSC02253

DSC02254

IMG 3489

IMG 3400
IMG 3399

 

Żródło: tekst i foto pani Katarzyna Bąk
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental