Politechnika Poznańska - Poznan University of Technology

Rekrutacja kandydatów na wyższe uczelnie w pełni! Codziennie otrzymujemy interesujące e-wiadomości, zaproszenia, oferty, informacje, które  z przyjemnością przekazujemy naszym tegorocznym maturzystom z klas licealnych i technikalnych, absolwentom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim zainteresowanym  kształceniem w polskich uniwersytetach,  akademiach, politechnikach osobom.

09.03.2021 r. czas na Politechnikę Poznańską - https://www.put.poznan.pl/

Naukowcy z Politechniki Poznańskiej opisują struktury atomów z kosmosu  dzięki mocy obliczeniowej chmury #MicrosoftMówi – Centrum Prasowe

Za datę powstania tej uczelni przyjmuje się rok 1919. Uczelnia jest notowana w pierwszej 5 najlepszych politechnik w Polsce. W 2020 r. ranking ,,Perspektyw" sklasyfikował uczelnie jako najlepszą w Polsce dla kierunku Logistyka, drugą dla kierunku Automatyka i robotyka oraz trzecią dla dyscyplin: Informatyka, Inżynieria Chemiczna i Inżynieria produkcji. Wszystkie dyscypliny realizowane na Politechnice znajdują się w pierwszej dziesiątce w Polsce. Uczelnia została także sklasyfikowana na 1. miejscu w Polsce oraz 314. na świecie dla dyscyplin informatyka i elektronika. W 1995 Politechnika Poznańska jako pierwsza polska uczelnia techniczna została członkiem stowarzyszenia Caesar (Conference of European Schools for Advanced Engineering) – organizacji skupiającej najlepsze uczelnie techniczne w Europie. W roku 2004 grupa absolwentów kierunku Informatyka działająca jako niezależny zespół LSD-PL zdobyła uznanie producenta systemu operacyjnego Windows, wykrywając w jego kodzie niezwykle poważny błąd i współpracując z firmą Microsoft nad przygotowaniem odpowiednich poprawek, które go usuwały. W ocenie wielu specjalistów i samego Microsoftu była to jedna z największych luk wewnętrznych mechanizmów systemu Windows, jaką odkryto w kodzie tego systemu operacyjnego.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zwracam się z uprzejmą prośbą o rozesłanie wśród uczniów, szczególnie Maturzystów, Informatora Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. Został on stworzony z myślą o kandydatach, tak aby mogli oni zapoznać się z szeroką gamą oferowanych kierunków oraz modułów kształcenia. Dodatkowo, znajdują się w nim informacje na temat działalności Kół Naukowych, działających z ramienia Wydziału, opisy dostępnego sprzętu laboratoryjnego i możliwości poszerzenia wiedzy, które mogą zainteresować osoby zastanawiające się nad wyborem studiów.

Wszelkie dostępne informacje znajdują się również na stroniewww.wilit.put.poznan.pl

Drogi Maturzysto!

Przed Tobą trudny czas związany z najważniejszym egzaminem w Twoim życiu. Jednak nie tylko zdanie matury jest w tym momencie ważne – na pewno zastanawiasz się nad wyborem Uczelni Wyższej. Jeśli jesteś osobą o zainteresowaniach technicznych, pasjonuje Cię motoryzacja, nowoczesne technologie, budownictwo lub lotnictwo – zapraszamy Cię na Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy Informator, w którym możesz dowiedzieć się, nie tylko jakie oferujemy kierunki, ale także czym zajmują się nasi studenci po wykładach (zbudowanie bolidu, rakiety czy lokomotywy to dla nich żadne wyzwanie!). Dzięki ogromnemu wyborowi kierunków oraz modułów nauczania dostępnych u nas będziesz w stanie rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, aby w przyszłości zdobyć satysfakcjonującą Cię pracę.

A teraz życzymy Ci połamania pióra podczas egzaminu maturalnego i do zobaczenia w murach Politechniki Poznańskiej!

Władze Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu
Politechniki Poznańskiej

prof. dr hab. inż.  JACEK PIELECHA
Dziekan / Dean
Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu / Faculty of Civil and Transport Engineering
Politechnika Poznańska / Poznan University of Technology
ul. Piotrowo 3, 60-965 Poznań, Poland
tel. +48 61 665 2355, GSM +48 607 593 638
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INFORMATOR

pdf              pdf                  pdf                      pdf

cz.1                                 cz.2                                      cz.3                                          cz.4

!  https://pl.wikipedia.org/wiki/Uczelnie_techniczne_w_Polsce