Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Przypominamy...
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi – po jednym z każdej szkoły umożliwiającej uzyskanie świadectwa dojrzałości – który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej placówce średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskał  niej najwyższe wyniki.

03.03.2021 r. dwoje uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego  wraz z innymi wyróżnionymi   osobami  z trzech szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Włoszczowski otrzymało uroczyście z rąk Wojewody Świętokrzyskiego - Zbigniewa Koniusza stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym przy ulicy Wiśniowej. To prestiżowe stypendium w imieniu Premiera RP -  Mateusza Morawieckiego, wręczył młodzieży Pan Wojewoda Świętokrzyski  w towarzystwie Przewodniczącego Rady Powiatu Włoszczowskiego Zbigniew Matyśkiewicza, Starosty Włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego, Wicestarosty Łukasza Karpińskiego, Członkoów Zarządu Małgorzaty Gusty i Rafała Pacanowskiego. Film z uroczystego wręczenia: https://www.youtube.com/watch?v=N76stack1pw&t=1s

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Laureatami w roku szkolnym 2020/2021 są:

Natalia Szumiał - tegoroczna maturzystka klasy III matematycznej/biologicznej/ ochrony zdrowia Liceum Ogólnokształcącego,
Dominik Nowak  - uczeń klasy II Technikum Informatycznego.

Stypendium jest nagrodą dla naszych uczniów za naukę - osiąganie przez nich najwyższych wyników z poszczególnych przedmiotów i zachowania a także podkreśleniem sukcesów  naukowych odnoszonych w konkursach, olimpiadach przedmiotowych, tematycznych. Aktualnie  wynosi 3 000 zł i wypłacane jest w dwóch transzach – pierwsza w wysokości 1 200 zł trafiła do nagrodzonych w październiku 2020 r., a druga w kwocie 1 800 zł zostanie przekazana wiosną tego roku.

Natalio, Dominiku, serdecznie gratulujemy wyróżnienia!
Życzymy  Wam spełnienia życiowych planów, satysfakcji i dalszych sukcesów w tym, co robicie z konsekwencją i  pasją, Dużo zdrowia!

image005

image006

image007

image008