Zapraszamy od 3 lutego!

 

Ewolucja roweru na podstawie zbiorów w Muzeum Sportu i Turystyki w  Warszawie - Gazeta Żoliborza

Wycieczka online do
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
https://www.muzeumsportu.waw.pl/

21.02.2021 r.

17.02.2021 r. dwie uczennice kl. maturalnej, III AP/J/PS Liceum, Weronika Siwonia i Julia Wtorek przygotowały i przesłały do Zespołu ds. strony internetowej ZS Nr 2 we Włoszczowie relację - podsumowanie  zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego spędzonych tym razem na zdalnych odwiedzinach w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki.

Dziewczyny napisały tak...

- Na ostatniej lekcji wychowania fizycznego z Panem Sławomirem Kaczmarskim udaliśmy się na zwiedzanie online Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Na pomysł wpadł Pan Kaczmarski, aby urozmaicić nam zajęcia lekcjyjne. Został udostępniony nam link do strony Muzeum, na który każdy z nas mógł wejść.

- A tam czekało dużo ciekawych, zajmujących tematów i zagadnień. Przydatnych do nauki, poszerzania swojej wiedzy i orientacji, zainteresowań, quizy sportowe, wystawy, ekspozycje on-line, wirtualne zwiedzanie, galeria, e-lekcje, materiały konkursowe, archiwa sportu, ,,Żegnamy mistrzów", ciekawostki, sklepy tematyczne. Prawdziwa kopalnia wiedzy, porad, ciekawostek i pomocy dla uczniów i nauczycieli.  Wycieczka po Muzeum cieszyła się dużym zainteresowaniem w naszej grupie. Każdy z nas, mimo innych zainteresowań i upodobań,  znalazł coś ciekawego dla siebie.

- Na co my zwróciłyśmy szczególną uwagę? Wyjątkowy wygląd zewnętrzny budynku, zachęca do odwiedzenia. W Muzeum znajdują się wystawy z różnych dziedzin sportu, które zainteresują zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie. Znajdziemy zróżnicowane ekspozycje o Igrzyskach Olimpijskich, jak i o kajakarstwie, czy skokach narciarskich, które ukazują jak rozwijał się sport na przestrzeni lat. Są bardzo ciekawe, nowoczesne i miłe dla oka. Polecamy!

- Pod koniec lekcji wybrane osoby, dzieliły się wrażeniami. Były to same pozytywne opinie. Kilka osób wyraziło chęć realnego odwiedzenia Muzeum, gdy tylko będzie to możliwe. 

Weroniko, Julio - bardzo dziękujemy :)

socialZapraszamy od 3 lutego!

Co tam u nas dalej słychać na wirtualnych lekcjach WF?...

Lekcji Wychowania Fizycznego w pandemii ciąg dalszy.  Nauczyciele przedmiotu starają się, by uatrakcyjnić swoje zdalne zajęcia o ciekawie podawaną młodzieży teoretyczną, merytoryczną wiedzę, rozmawiać z grupami, wymieniać się doświadczeniami. W związku  z tym korzystają z cyklicznie przeprowadzanych wirtualnych odwiedzin i wycieczek w różnych miejscach związanych ze sportem, wydarzeniami, postaciami najwybitniejszych sportowców, którzy ostatnio odeszli (były udane lekcje o Diego Maradonie, Ryszardzie Szurkowskim i wspomnienia, ożywione dyskusje o innych mistrzach), aktywnym wypoczynkiem w  wolnym czasie na świeżym powietrzu, fachowymi treningami, rekreacją, szeroko pojętym zdrowiem, zdrowym stylem życia i racjonalnym odżywianiem  w celu wsparcia realizacji podstawy programowej, zmobilizowania uczniów do odejścia po nauce od komputera, regularnych ćwiczeń, podtrzymywania, rozwijania w nich zapału do systematycznego fizycznego ruchu, poszerzania sportowych zainteresowań, nabywania wiadomości oraz wyznaczania nowych celów życiowych - na zasadzie zasłyszanego przez nas ostatnio stwierdzenia, które tu na zakończenie,  jako puentę, sparafrazowane przytaczamy...

,,Wyciągaj z wiadomości poznanych na zdalnym wuefie,
 ile się tylko da, a potem wyznaczaj cele,
ćwicz konkretnie, rozwijaj się pod każdym względem."

 

Żródło: info pan Sławomir Kaczmarski, Weronika Siwonia, Julia Wtorek, Lidia Jurek
Redakcja:
Lidia Jurek i Joanna Ziental