4714633-standard10 września 2009 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie odbył się dzień Języka Niemieckiego. Impreza pierwsza tego typu we Włoszczowie została zorganizowana w ramach ogólnopolskiego projektu promującego język niemiecki Deutsch - Wagen - Tour, zainaugurowanego w kwietniu przez minister Katarzynę Hall.

Spotkanie rozpoczął dyrektor ZSP Nr 2 Marek Ledwoch witając przybyłych gości: kierownika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego we Włoszczowie
dr Roberta Ślęzaka, przedstawiciela Urzędu Gminy Panią Annę Malinowską, doradcę metodycznego Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Anetę Bródkę oraz koordynatora akcji w naszym regionie Pana Ryszarda Maja.

Uczniowie klas pierwszych ZSP Nr 2 oraz przedstawiciele gimnazjów biorąc udział w zabawach i konkursach mogli przekonać się, że "nie taki niemiecki straszny jak go malują".

Nauczyciele germaniści zaprosili też do turnieju wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, a grupa uczniów klasy II a LO wystawiła w języku niemieckim bajkę "Czterej muzykanci z Bremy".

Największą atrakcję stanowił konkurs muzyczny "Jaka  to melodia" przygotowany przez ekipę Deutsch - Wagen - Tour, okazało się, że wbrew pozorom młodzież słucha nie tylko anglojęzycznych wykonawców. Pan Ryszard Maj zapewnił nagrody dla wszystkich uczestników zabaw. Młodzież dumnie prezentowała otrzymane koszulki, czapeczki i piórniki z logo Deutsch - Wagen - Tour.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/dwt