poczet-zsp-miniatura

W dniu 3 maja 2009 r.  uczniowie i pracownicy naszej szkoły  brali udział w uroczystościach związanych z  uchwaleniem pierwszej polskiej konstytucji.

Przypomnijmy,  że  218 lat temu grupa światłych przedstawicieli szlachty polskiej, skupiona wokół króla Stanisława Augusta Poniatowskiego,  podjęła próbę unowocześnienia kraju.  Reformy te wprowadzała właśnie Konstytucja 3 maja. Niestety, sytuacja międzynarodowa spowodowała, że Rzeczpospolita  padła ofiarą II później III robioru i przestała istnieć.

konstytucja_3maja-1791

Uchwalenie Konstytucji  3 maja -  J. Matejko.

ZDJĘCIA Z  UROCZYSTOŚCI

orkiestra

Muzyczną oprawę uroczystości zapewniała orkiestra strażacka ( w jej składzie było 2 naszych byłych uczniów i uczeń Bartłomiej Koza z klasy II a LO).

obchody

Zgromadzenie gości, pocztów sztandarowych oraz mieszkańców.

poczet-zsp-nr2

Poczet sztandarowy  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie (od lewej stoją: Estera Ślęzak, Mikołaj Skowroński, Karolina Wójcik – uczniowie klas drugich).

delegacja-zsp-nr2

Pan Dyrektor Marek Ledwoch wraz z uczennicami ZSP nr 2 składa kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

Informację i zdjęcia przygotował: C. Świetlicki.