15 lipca br. o godzinie 1715 rozpoczęło się Zebranie Założycielskie Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie. Zebranie otworzył Dyrektor ZSP Nr 2 Pan Marek Ledwoch, który przywitał wszystkich uczestników i w zarysie przedstawił cel zebrania.

W swojej wypowiedzi Dyrektor uzasadniał sens i ogromne znaczenie utworzenia stowarzyszenia, którego zadaniem będzie wspieranie szkoły w realizacji wszelkich zadań wynikających z ustawy o systemie oświaty.

Uczestnikami spotkania, jednocześnie członkami założycielami stowarzyszenia byli:

BartłomiejDORYWALSKI– Burmistrz Gminy Włoszczowa;

GrzegorzDZIUBEK– Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwawe Włoszczowie;

LenaGĄSIOR– nauczyciel ZSP Nr 2 we Włoszczowie;

JerzyGROSZEK– emeryt;

PiotrKOTULSKI– pracownik Urzędu Gminy we Włoszczowie;

Marek LEDWOCH– Dyrektor ZSP Nr 2 we Włoszczowie;

RyszardMACIEJCZYK– Starosta Włoszczowski;

Mariusz MAŁEK– nauczyciel ZSP Nr 2 we Włoszczowie;

ZofiaMARCINKOWSKA– nauczyciel ZSP Nr 2 we Włoszczowie;

StanisławNOWAK– Wicedyrektor, nauczyciel ZSP Nr 2 i Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie;

WaldemarORLIKOWSKI– Kierownik Gospodarstwa Pomocniczego ZSP Nr 2 we Włoszczowie;

Henryk ORŁOWSKI– emeryt;

HelenaOTFINOWSKA– emerytka;

RafałPACANOWSKI– nauczyciel ZSP Nr 2 we Włoszczowie;

Rafał PAŁKA– Kierownik Placówki Terenowej KRUS we Włoszczowie

KrystynaPATYŃSKA– nauczyciel ZSP Nr 2 we Włoszczowie;

JaninaPROKOPOWICZ– emerytka;

Piotr SULIGA– nauczyciel ZSP Nr 2 we Włoszczowie;

ArturSZCZUKOCKI– nauczyciel ZSP Nr 2 we Włoszczowie;

CezaryŚWIETLICKI– nauczyciel ZSP Nr 2 we Włoszczowie.

Na przewodniczącego zebrania wybrany został Mariusz Małek, natomiast sekretarzem Rafał Pacanowski. Na spotkaniu, oprócz spraw czysto proceduralnych zostały wybrane władze Stowarzyszenia, których skład przedstawia się następująco:

Z A R Z Ą D

3.

Piotr KOTULSKI

– Członek

Na zebraniu założycielskim miały miejsce chwile bardzo uroczyste i wzruszające. W uznaniu szczególnych zasług na rzecz Zasadniczej Szkoły Rolniczej (obecnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie), na wniosek Zarządu Stowarzyszenia, uczestnicy spotkania nadali tytuł Honorowego Prezesa Stowarzyszenia Panu Henrykowi ORŁOWSKIEMU zam. Włoszczowa – pierwszemu Dyrektorowi szkoły(w latach 1964 – 1968). Nadano także tytuły Honorowego Członka Stowarzyszenia niżej wymienionym osobom:

- Jerzemu BAŁA zam. Cieśle,

- Ryszardowi MACIEJCZYKOWI zam. Danków Mały,

- Zbigniewowi KRZYŚKOWI zam. Moskorzew,

- Bartłomiejowi DORYWALSKIEMU zam. Włoszczowa,

- Alicji KUTRZYK zam. Ciemiętniki,

- Janinie PROKOPOWICZ zam. Wola Wiśniowa,

- Henrykowi GILOWI zam. Gnojno,

- Stanisławie ŚWIETLICKIEJ zam. Włoszczowa.

Zgodnie ze statutem zostały przyjęteodpowiednie uchwały w tej sprawie.

Uroczystego wręczenia aktów nadania tytułów honorowych dokonali wspólnie: Przewodniczący zebrania Mariusz MAŁEK, Prezes Stowarzyszenia Cezary ŚWIETLICKI i Dyrektor ZSP Nr 2 Marek LEDWOCH.

Ponadto omówione zostały częściowo sprawy związane z uroczystymi obchodami 45-lecia szkoły, które zaplanowano na czerwiec 2010 roku oraz wydawaną z tej okazji monografią szkoły.

Więcej informacji podanych zostanie na przygotowywanej stronie internetowej Stowarzyszenia.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/rafalp/zebranie_zalozycsaiszsp