W dniach 04- 06.02.2009 r. odbył się w Warszawie Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Hetmanie Stefanie Czarnieckim.

Podobnie jak w ubiegłym roku bezkonkurencyjni w rywalizacji szkół noszących imię Hetmana okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Mateusz Suliga, który dodatkowo zajął I miejsce indywidualnie, Alina Kosińska- II miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz Paweł Kowalski- III miejsce indywidualnie.

W nagrodę najlepsza drużyna hetmańska otrzymała statuetkę przedstawiającą postać Stefana Czarnieckiego, natomiast laureaci w klasyfikacji indywidualnej cenne nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez władze samorządowe dzielnicy Targówek.

Warto nadmienić, iż organizatorzy Konkursu zapewnili jego uczestnikom interesujący program pobytu w stolicy, w ramach którego młodzież zwiedziła Stare Miasto, Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy, Pałac Kultury i Nauki. Ponadto uczniowie mieli okazję poznać uroki gry w kręgle i obejrzeli najnowszą komedię Juliusza Machulskiego „Ile waży koń trojański?”.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/hetmany_konkurs